Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 06:27:14
Advert
 

Tatlıda durgunluk var

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte tatlı fiyatları da vatandaşlar tarafından merak konusu oluyor. Peki bu yıl fiyatlarda ne gibi artışlar oldu? En çok hangi tatlı rağbet görüyor? Biz de sizler için küçük bir araştırma yaparak tatlı fiyatlarını tatlıcılara sorduk
Tatlıda durgunluk var

 

Söğüt Ağacı Pastanesi sahibi Enes Gürel, “Geçen seneye göre bu sene tatlı fiyatlar artışlar söz konusu. Geçen sene aldığınız tatlıyı bu sene aynı fiyata almanız mümkün değil. Özellikle müşterilerimiz tarafından ev baklavası daha çok rağbet görüyor. Fiyatlarımız genel olarak 20 TL’den başlayıp 80 - 90 TL’ye kadar çıkabiliyor. Fiyat artışlarını çok müşterilerimize yansıtmamaya çalışıyoruz ama ister istemez küçük çaplı zamlarımız oluyor” dedi.

 

DURGUNLUK SÖZ KONUSU

Aynalı Pastanesi çalışanı Arif Talay ise “Geçen seneye göre bu sene satışlarımız biraz durgun, bayram için aldığımız siparişlerimiz söz konusu ama eskisi kadar sipariş maalesef ki alamıyoruz. Tatlı yapımında maliyet artınca talep de azalıyor. Zamlar artınca tatlı fiyatlarında bizler de 5’er TL’lik artışlara gitmek zorunda kaldık. Geçen sene kilosunu 35 TL’ye sattığımız ev baklavasını bu sene 40 TL’den satabiliyoruz. Şöbiyet, Dilber Dudağı, Dürüm, Sütlü Nuriye’nin kilosu ise geçen sene 50 TL’den satılırken şu anda 55 TL’ye vatandaşlarımız alabiliyor. Ayrıca Sarma’nın kilosu da 60 TL’den 65 TL’ye çıktı. Müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen ise baklava oluyor” diye konuştu.

 

BAKLAVA ÇITIR ÇITIR OLMALI

Bayramların vazgeçilmezi olan baklavayı kim sevmez ki? Peki en iyi baklava nerden anlaşılır. Biz de bu işin ustası Aynalı Pastanesi çalışanı Arif Talay’a sorduk: “Fırından çıkan baklava altın sarısı renginde olmalı, ağza bir lokma atıldığında hem ağızda çıtır çıtır hem de mide de yanma hissi uyandırmalı ki tadı da anlaşılabilsin. Görüntünün yanında baklava tabakla servis edildiğinde fıstığın miktarı ve rengi fark edilmeli, ortası bol fıstıklı olmalı. Altının ve üstünün kalınlığı çok iyi ayarlanmalı. Kullanılan yağ doğal olmalı” dedi. Ayrıca baklava yapımı da kullanılan malzemelerin önemine de değinmeden edemedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA