Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 09:11:58
Advert
 

Lastik-İş ailesi bayramlaştı

Lastik-İş Sendikası’nın geleneksel bayramlaşma programı Genel Başkan Aladdin Sarı’nın katılımıyla Tryp By Wyndham Otelde gerçekleştirildi
Lastik-İş ailesi bayramlaştı

 

Arif BULUT  - Lastik-İş Sendikası Kurban Bayramının 2’inci gününde Genel Başkan Alaaddin Sarı’nın katılımıyla gerçekleştirilen bayramlaşma programında bir araya geldi.  Başiskele’de bulunan Tryp By Wyndham Otelde yüzlerce işçinin ve ailelerinin katılımıyla düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Genel Başkan Sarı “ 2020 yılı Lastik-İş Sendikasının özellikle Pirelli, Goodyear, Brisa için sözleşme yılıdır. Dolayısı ile bu sözleşmeye kilitlenmiş durumdayız. Türkiye bu sözleşmeye kilitlenmiş durumda. Kamuda yapılan sözleşmeleri, verilen ücretleri gördünüz. Kocaeli’de fabrikaların genel durumlarını biliyorsunuz. Türkiye’de ve Dünya’da bir ekonomik daralma vardır. Bu konuşmamdan taviz vereceğiz anlamı çıkmasın öyle bir şey söz konusu değildir” dedi.

 

ONUN MİRASİ İÇERİSİNDE

Bayramlaşma programında konuşan Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı “ Bugün bayramlaşmamızda çocuk seslerini duyuyoruz bu bizim geleceğimiz için çok değerli.  Bayramlar birlik beraberlik içerisinde ülkemizin vazgeçilmez değerlerinden bir tanesidir. Dünyadaki tüm savaşların bittiği, geleceğimiz olan çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakma mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede herkes elinden geldiği kadar çaba sarf etmeliyiz. Bayram nedeniyle vefat eden yakınlarımızı ve merhum onursal genel başkanımız Abdullah Karacan’ı mezarı başında ziyaret ettik. Onun geride bıraktığı mirasın içerisinde bugün bayramlaşmamızı yapıyoruz” dedi.

 

 

HAİNLERİ ASLA AFFETMİYORUM

Sarı sözlerinin devamında “ Bugün bayram mutluluğumuzu konuşalım istiyorum. Ama hainleri asla affetmiyorum. Hakkımızı da helal etmiyoruz. Seversiniz veya sevmezsiniz fakat görevi başında olduğu sürece görevleri arkadaşlarımıza saygı duymak mecburiyetindeyiz. Dolayısı ile Lastik-İş Sendikasına saldıranlar, sadece sendikaya değil, bugün burada olan çocuklarımızın geleceğine saldırıyorlardır.  Eylül ayının 3’ünde rahmetli genel başkanımızın mahkemesi görülecek. Vakti olan arkadaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Kocaeli ve Kocaeli dışında örgütsüz, sendikasız olan tüm iş kolu çerçevesinde çalışanları Lastik- İş Sendikasına davet ediyorum. Güzel fikirlerinize açığız, Lastik- İş sendikasını yukarıya çıkarabilmek adına sizin düşünceleriniz bizim için değerlidir” dedi.

 

BİZ KARACAN’IN YANINDA YETİŞMİŞ SENDİKACILARIZ

Sarı sözlerinin sonunda “2020 yılı Lastik-İş Sendikasının özellikle Pirelli, Goodyear, Brisa için sözleşme yılıdır. Dolayısı ile bu sözleşmeye kilitlenmiş durumdayız. Türkiye bu sözleşmeye kilitlenmiş durumda. Kamuda yapılan sözleşmeleri, verilen ücretleri gördünüz. Kocaeli’de fabrikaların genel durumlarını biliyorsunuz. Türkiye’de ve Dünya’da bir ekonomik daralma vardır. Bu konuşmamdan taviz vereceğiz anlamı çıkmasın öyle bir şey söz konusu değildir. Toplu sözleşmede birlik ve beraberlik içerisinde bizi bize düşürmeye çalışanlar olacaktır. Onlara asla taviz vermeyeceğiz. İnandığımız yolda kazanılmış tüm haklarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizler Abdullah Karacan’ın yanında yetişmiş olan sendikacılarız herkes bunu bilsin.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA