Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 23:14:18
Advert
 

Kent 32’nci kez bayramlaştı

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması yoğun katılımla gerçekleştirildi
Kent 32’nci kez bayramlaştı

Arif BULUT - Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilen Kent Bayramlaşması Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Protokol ve kent dinamiklerini buluşturan 32’nci Kent Bayramlaşması’na Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Garnizon Komutanı Kadir Yıldız, Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Rektörü Sadettin Hülagü, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, partilerin ilçe başkanları, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, eski il başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Program İzmit Halk Eğitim Merkezi Folklor Grubu’nun gösterisiyle başladı. Protokol konuşmalarının ardından ise geleneksel hale gelen ve kent bütünlüğünün kamuoyuna gösterildiği toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

 

 

KÜSKÜNLÜKLER UNUTULUR

Bayramlaşma programı öncesi konuşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar selamlama konuşmasının ardından, “Bu birlikteliği gerçekleştiren nadir illerden biriyiz. Bu birlik ve beraberliğin hep gerçekleşmesi dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Uyar’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bayramlar bizim birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğidir. Bugünlerde tüm küskünlükleri unutup bir araya geliyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÇOCUKLAR KADAR MUTLUYUM

“Bayramlarda çocukken çok sevinirdik” diyen Büyükakın, “Yeni elbise ve ayakkabılarımızı başucumuzda bekletir öyle uyurduk. Bu bayram ben de bir çocuk kadar mutluyum. Yapılan metro çalışmamız kentimiz için çok iyi oldu. Dün bayram vesilesiyle Cumhurbaşkanı’mızla konuştum ve metro çalışmaları için teşekkür ettim. Onunda Kocaeli halkına çok selamları var. Hepinize bu birliktelik için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.


KÜSKÜNLÜKLER SON BULMALI

Büyükakın’ın sonrasında kürsüye gelen Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “32’inci kez gerçekleşen bu birliktelikte yer almaktan dolayı çok gururluyum. Ekonomik bakımdan ülkemizin önemli illerinden birisi olmamızın en önemli sebebi bu birlikteliktir. İşte bizi öne çıkaran bu birlikteliktir. Bayramlar birlikteliğin öne çıktığı, küskünlüklerin son bulduğu önemli ve anlamlı günlerdendir. Bize bu günleri bırakan şehitlerimiz rahmetle anmak ve gazilerimize şükranlarımızı sunmak adına önemli günlerdir. Daha nice mutlu ve huzurlu bayramlar geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA