Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 00:05:30
Advert
 

Yıldız: Sonuç gayet başarılı

Türk-İş Kocaeli Temsilcisi Yakup Yıldız, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’ndeki anlaşma sonuçlarını gayet başarılı bulduğunu açıkladı. Yıldız, Başkan Ergün Atalay’ın mikrofon gafı için ise “Bu durumun üzerine gitmiyorum” dedi
Yıldız: Sonuç gayet başarılı
Advert

Burçin SAĞLAM AYSU - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü görüşmeleri kapsamında bir araya gelmişti. 130 bin kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeren 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü taraflarca imzalandı. Hükümet ile Türk-İş, kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi'nde anlaştı. Anlaşmayla ücreti 3 bin 500 liranın altında olan işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yıl ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4, 2020'nin ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 3'er ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak.

 

ÜZERİNE GİTMİYORUM

 

Türk-İş Kocaeli Temsilcisi ve Türk Metal Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, sözleşme sonucu hakkında “Bu sözleşmenin öncelikle tüm kesimlere hayırlı olmasını diliyoruz. Önemli olan çalışma barışının korunuyor olması. Eğer bir uzlaşı olmasaydı perşembe gününden itibaren bu barışın bozulması söz konusu olacaktı. Masa başında sözleşmenin bitmesi ülkemiz için hayırlı bir sonuç oldu. Biz de hayırlısını diliyoruz” dedi. Yıldız,  Türk-İş Başkanı Atalay’ın toplantı sonrasında mikrofonu eliyle kapatarak, bakan Selçuk’a “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle” demesini ise “Bu durumun üzerine gitmiyorum. Yazılan ve çizilenden öte bu toplu iş sözleşmesine sonuçları itibariyle bakmak lazım. Gelinen noktanın kazanımlarla iyi olduğunu, sürdürülebilir olduğunu görebiliyoruz. Bu tarz haberlere çok bakmamak lazım. Gerginlik ayrıştırıcı sonuçların ortaya çıkmaması bizim için önemli. Sonucun gayet başarılı olduğunu görebiliyoruz” diyerek yorumladı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA