Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.01.2020 SAAT 00:39:29
Advert
 

Bu site batıyor, kimse görmüyor

Gölcük İhsaniye Merkez Mahallesinde bulunan İhsaniye Boğaziçi 3. Etap Sitesi sakinleri kanalizasyon sisteminin olmaması nedeniyle kuvvetli yağışlarda su baskınları ile karşı karşıya kalıyor.
Bu site batıyor, kimse görmüyor

ARİF BULUT-Gölcük İhsaniye Merkez Mahallesinde bulunan İhsaniye Boğaziçi 3. Etap Sitesi sakinleri dairelerini yaklaşık 2 yıl önce teslim aldı. Fakat yeni evlerine taşınan site sakinleri hiç beklemedikleri bir durumla karşı karşıya kaldı. Kanalizasyon sistemi yerine fosseptik çukurunun bulunduğu site her kuvvetli yağışlar sonrası sular altında kalıyor. Kot farkının da göz ardı edilmesi ile birlikte  1’inci katta olan 6 daire direk olarak su baskınlarına maruz kalıyor. Fosseptik çukurundaki suyu pompa yardımı ile dışarıya atmaya çalışan site sakinleri, yaptıkları tüm şikayetlere rağmen bir sonuca ulaşamamaktan şikayetçi.

 

 

BİNALARIN TEMELİDE ETKİLENİYOR

Site sakinlerinden Gökhan Ağ, tüm site sakinleri ile birlikte yaşadıkları sorunlarla ilgili “2 yıl önce site tamamlandı. Bende yaklaşık 1 yıl önce buraya taşındım. Burada kimse fosseptik çukuru olduğunu bilmiyordu, herkes kanalizasyon sistemi olduğunu düşünüyordu. Aşırı yağış olduğunda ve pompa çalışmadığında su baskınları ile karşı karşıya kalıyoruz. Asıl sorun fosseptik çukurunun taşması oluyor. Birinci katta olan 6 daire direk olarak bu su baskınlarından etkileniyor. Sitenin arka tarafı tamamen kullanım dışı kalıyor. Suyun gidecek yeri olmadığı için bina temellerini de etkiliyor” dedi.

 

3 AYDA BİR YENİ POMPA ALMAK ZORUNDAYIZ

Biz belediyeye ve diğer kurumlara gerekli şikayetlerimizi yapmamıza rağmen bir sonuç alamadık diyen Ağ  “ Müteahhit sorunu çözeceğini, projesini hazır olduğunu söylüyor ama belediye herhangi bir izin vermiyor. Yönetmelik çatı oluklarının fosseptik çukuruna verilemeyeceğini söylüyor. Fakat buradaki tüm çatı olukları fosseptik’e boşalıyor. Fosseptikteki suyu boşaltmak için 3 ayda bir yeni pompa almak zorunda kalıyoruz. Su baskınından 1 hafta sonra belediyeden iskan aldık” dedi.

 

ZARAR BÜYÜK FAKAT BELEDİYE İLGİLENMİYOR

Ağ sözlerinin devamında “Burada hazır bir proje var. Belediyenin gelip sitenin arka tarafında kazılıp, buraya dolan suyun kanalizasyona bağlanması gerekiyor. Fakat proje hazır olmasına rağmen belediye imar açmıyor. Bu sorun aşılmadığı sürece bizim evlerimizi su basmaya devam edecek. Dairelerin, laminantları, boyaları, eşyalarımız, büyük zarar görüyor.  Gece 01.00’de burada nöbet tuttuğumuz zamanlar oluyor. Birinci katta olan ve su baskınlarında direk olarak etkilenen 6 dairenin ortalama zararı 30 bin lira civarında” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA