Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 24.01.2020 SAAT 11:23:33
Advert
 

Nevzat Doğan ilk kez konuştu: Çamurlu elleriyle geçmişi kirletemezler

İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan, Yeşil Konak’ın restorasyon projesinin göreve geldiğinde hazır olduğunu ifade ederek, “Biz de aslına uygun olarak, VIP konukların ağırlanması için restore ettik. Kimse, çamurlu elleriyle geçmişi kirletemez” dedi
Nevzat Doğan ilk kez konuştu: Çamurlu elleriyle geçmişi kirletemezler

Mevlüt SOYSAL - İZMİT Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan, Tarih Koridorunda yer alan Yeşil Konak’ın en üst katındaki yatak odası ve yapılan haberlerle ilgili konuştu. Gazetemize ulaşarak bir değerlendirmede bulunan Doğan, “Yeşil Konak’ın restorasyon projesinin göreve geldiğinde hazır olduğunu ifade ederek, “Biz de aslına uygun olarak, VIP konukların ağırlanması için restore ettik” dedi. Doğan’ın hedefinde İzmit Belediyesi’nin mevcut yönetimi de vardı. Doğan, “Çamurlu elleriyle geçmişi kirletemezler” dedi. 

 

İLK KEZ YANITLADI

Bundan önceki süreçte kendisine yapılan eleştirilere yanıt vermediğini kaydeden Doğan, “Bugüne kadar siyasi, yalan yanlış birçok iftira ile karşılaştım. İftiracıların hiçbiriyle muhatap olmak istemedim. Fakat artık iş ahlaksızlaştı, iyiden iyiye adileştiler. Bu yüzden bu iftiracılara yanıt vermek istiyorum” diye konuştu.

 

 

SÜRECİ TAKİP ETTİ

Konakla ilgili süreci anlatan Doğan, “Yeşil Konak’ın göreve geldiğimiz zaman rölöve ve restorasyon projesi tamamlanmış fakat yapımı için bekleniyordu. Proje içerisinde üst kat salon ve yatak odası şeklindeydi. Zaten bahsi geçen yerin orijinalinde de üst kat aynı şekilde. Daha sonra Belediye Başkan Yardımcımız Filiz Ertürk süreci bizzat takip etti ve restorasyon tamamlandı. Bilindiği gibi Filiz Hanım CHP döneminden beri belediyedeydi. Arzu eden o konakla alakalı Filiz Hanım’dan bilgi alabilir” dedi.  

 

VIP KONUKLAR İÇİN

Konağın bir başka işlevinin de olduğunu kaydeden Doğan, “Bilindiği gibi bu konak Tarih Koridorunun girişinde. Bizim için çok özel bir yer. İlk iki katı müze, üçüncü katı ise istirahat yeri. Biz bu müzede VIP misafirlerin ağırlanmasını arzu ettik ve bunu yaptık. Dahası, tarih koridoru ile ilgili basın toplantılarının bu müzenin salonunda yapılmasını istedik. Doğal olarak üst katı aslına uygun konseptte yaptık. Dahası, o konakta film çekildi, TRT başta olmak üzere birçok kanal orada program yaptı. 10 yıldır orası bu konseptte kullanılıyordu” ifadelerini kullandı.

 

 

ALGI OPERASYONU YAPILIYOR

Doğan, şahsına yönelik algı operasyonunun yapıldığına dikkat çekerek, “Fakat şahsıma yönelik algı operasyonu yapılıyor. Bu adice siyaset kimseye bir şey kazandırmaz. Ben o konakta bir kez ayağımı uzatmadım. Zaten ayak uzatacak vaktim de olmadı. O konağın nasıl kullanıldığını da herkes çok iyi bildi ve biliyor. Ben 10 yıl boyunca kullandığım telefonların dahi faturalarını ödedim. Belediyenin bir çekirdeğine ihtiyaç duymadım. Kimseye de müsaade etmedim” dedi.  

 

TURİZM ÇOK ÖNEMLİ

Turizmi çok önemsediğine dikkat çeken eski Başkan Doğan, “Tarih Koridoru İzmit için çok önemli. Her gelene orayı gezdirdik. Çünkü turizm istiyoruz. Bu kenti turizm kenti yapmak için yola çıktık. Ama biz bunları düşünürken ahlaksızlar neler düşünüyor? Bu ahlaksızlıktır. Demek ki beyinlerinin arkasında tuhaf tuhaf işler var” ifadelerini kullandı.

 

3 KOYUN GÜDEMEZLER

Mevcut yönetimi de eleştiren Doğan, “Mevcut yönetim, geçmiş dönemde İzmit Belediyesi’nin ekonomik ve proje başarısını çamurlu elleriyle kirletmeye çalışıyor. Ama geçmiş kirlenmez. Çünkü ortada başarı var. Hiçbir zaman bir sonuca ulaşamazlar. Dertleri Nevzat Doğan ise rahat olsunlar, bu saatten sonra yerel yönetimlerde ben yokum. Şunu da bilsinler: Ben onların daha gittiği yoldan döndüm. Geçmişi karalamak yerine icraat yapsınlar. 3 tane koyun güdememiş kişiler geçmişi karalamak yerine yöneticiliği öğrensinler” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA