Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 17.01.2020 SAAT 16:32:08
Advert
 

Sanat Çalıştayında muhteşem açılış

Helikon Çağdaş Sanat Derneği tarafından 18-30 Ağustos tarihleri arasında bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilecek olan “Sosyal Hacim” konulu Uluslararası Sanat Çalıştayı Sibel Talas’ın sanat performansıyla başladı
Sanat Çalıştayında muhteşem açılış

Arif BULUT - Helikon Çağdaş Sanat Derneği tarafından 18-30 Ağustos tarihleri arasında bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilecek olan  “Sosyal Hacim” konulu Uluslararası Sanat Çalıştayı Sibel Talas’ın sanat performansı ile Kara Sanat Atölyesinde başladı. 6 ülkeden 12 sanatçının katıldığı Uluslararası Sanat çalıştayı için açıklamada bulunan Helikon Çağdaş Sanat Derneği Başkanı Orhan Özçalık, “Gelin çalışmalarımızı görün diyoruz, kapımız herkese açık. Özellikle genç arkadaşlara seslenmek istiyorum, gelin görün. 30 Ağustos günü sanatçılarımızın Helikon Çağdaş Sanat Derneği’nde yaptıkları eserleri Kara Sanat Atölyesi’nde göstereceğiz, farklı performans gösterilerimiz de olacak” dedi. 

 

SANATIMIZDAN TAVİZ VERMEDİK

Helikon Çağdaş Sanat Derneği Başkanı açılışta yaptığı konuşmada Orhan Özçalık “Anadolu’da bir şey yapmak, yaratmak, üretmek; cesaret işidir, yürek işidir, sabır işidir. Helikon Çağdaş Sanat Derneği olarak bütün bunları bilerek yola çıkmıştık. 2014 yılında sanatçı rezidanslarını başlattık. Bu beş yıl içinde ekonomik krizler, darbe girişimleri gördük, yılmadık. Tehdit edildik, korkmadık. Destekçilerimizle birlikte yol almaya devam ettik. Öyle zamanlar oldu ki komşudan ekmek, köylüden fasulye, domates aldık sanatçılarımızı doyurduk. Boyun bükmedik, kasaba fırınından bayat ekmekleri aldık, gazımız bitti odun yaktık yemek pişirdik. Ne sanatımızdan taviz verdik ne de sanat anlayışımızdan.

 

 

BİNLERCE İNSANA ULAŞTIK

“Endişelerimizi, korkularımızı, sevinç ve umutlarımızı dünya sanatçılarıyla birlikte resme, heykele, videoya ve performansa aktararak yüreklice İzmit kentinin merkezinde sergiledik” diyen Özçalık “ Yüzlerce sanatçıyla binlerce insana ulaştık. Şu ana kadar bireysel ve kurumsal olarak bizi destekleyen çağdaş bir Türkiye’yi özleyen herkese teşekkür ediyoruz. Bu yıl her zaman olduğu gibi ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik kriz döneminde kamuya ilişkin tüm kurumlar tasarruf tedbirlerini ileri sürerek kapılarını bize kapattılar” dedi.

 

 

İZMİT BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Özçalık sözlerinin sonunda “ En zor zamanda bile kültür ve sanat etkinliklerinin sekteye vurmasının ileride doğuracağı acı sonuçları bilen, hisseden İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan, Kültür Müdürü Dilek Alp ve ekibi projemizi heyecanla karşılayıp desteklerini bildirdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sayelerinde umudumuz tazelendi, coşkumuz ikiye katlandı. İzmit için, Kocaeli için, Türkiye için üretmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA