Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.01.2020 SAAT 17:41:27
Advert
 

Büyükşehir'de meclis günü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ağustos ayı meclis toplantısı bugün saat 15.00'te Fuar içerisindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda yapılacak
Büyükşehir'de meclis günü

MECLİS üyeleri ağustos ayı olağan meclis toplantısı 1. birleşimi için toplanarak 76 gündem maddesini görüşecek. Bu maddelerin arasında bir de restorasyon çalışmaları kapsamında yıkılıp yeniden yapılan Tarihi Urgancı Camii, bilinen adıyla Çınarlı Camii’yle ilgili madde var. Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisine Çınarlı Camii inşaatı için Vakıflar Genel Müdürlüğüne yer tahsisi konusu gelecek. İzmit Cedit Mahallesi 450 ada 9 parseldeki 225 metrekarelik arsa, tuvalet ve şadırvan yapılması şartıyla Vakıflar Genel Müdürlüğüne devredilecek. Maddenin oy birliğiyle meclisten geçmesi bekleniyor.

 

İSİMLER DEĞİŞİKLİK

Kentimizde üç sokağın ismi değiştirilecek. Bu isim değişikliği talebi ise görülen lüzum ve bölge halkından gelen talep üzerine gerçekleştirilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacak karar doğrultusunda ilk isim değişikliği Kartepe’de yapılacak. Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde bulunan Taş Sokak’ın ismi, Akşemseddin Caddesi olarak değişecek. Yine aynı mahalledeki Akşemseddin Sokak isimli sokağın adı da Hayat Sokak olarak değiştirilecek. Diğer iki değişiklikten ilki Başiskele’de. Başiskele Fatih Mahallesinde 405 ile 544 adalar arasından geçen Ofis Sokak’ın adı Temizel Sokak olarak değiştirilecek. Kentimizdeki son isim değişikliği ise Körfez’de. Körfez Hacı Osman Mahallesinde bulunan Bostan Sokak’ın ismi değiştirilecek. Bu sokağa ise Denizci Sokak adı verilecek.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA