Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.02.2020 SAAT 18:21:38
Advert
 

Yenice ile bir gün bile mesaim olmadı!

Selman Yıldırım Halil Vehbi Yenice'nin kendi hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi
Yenice ile bir gün bile mesaim olmadı!
rek

Selman Yıldırım'ın yaptığı açıklam şöyle:

 

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımdan dolayı, 2004 yılının Saraybahçe Belediye Başkanı Sn. Halil Vehbi Yenice'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklaya istinaden bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

1. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Haik Partisi ve adayı Metin ALAN Saraybahçe Belediye seçimini kaybetmiş ve yeni dönem başlamıştır.
Bu yeni dönemde 29 mart 2004 tarihinde Belediye hizmet binasındaki odama giderek bütün özel eşyalarımı toplayarak, bağlı bulunduğum Başkan Yardımcısı Sn. Vedat Denizoğlu'na önce geriye dönük ve 2004 yılına ait izinlerimi kullamak istediğime dair dilekçe ve arkasından izinlerim bittikten sonra 12 yıl çalıştığım Belediyeden istifa dilekçemi bırakarak bir daha dönmemek üzere belediyeden ayrıldım. Sn yenice ile bir günlük dahi mesaim olmamıştır. iznimin bitiminde istifa dilekçeminde kabul edilmesiyle başkanlık makamına gidip ayrıldığımı ve kendisine başarı dileklerimi ileterek makamından ayrıldım. Sn.Yenice ile Belediyedeki mesaim bu kadardır.
2. Sayın yenicenin, Belediyede bir yöneticinin ruhsatsız yapıya izin verecek yetkiye sahip olmadığını bilecek kadar zeki olduğunu düşünuyorum. Ruhsatsız yapılarla ilgili 3194 sayılı imar kanunu açık açık nasıl yol takip edilmesi gerektiğini tanımlamıştır. İlgili birim yasal işlemleri yapar ve karar için encümene yollar. Encümende 3194 sayılı kanuna göre karar alarak işlemi mahkeme yolu açık olmak kaydıyla sonlandırır.
3. Ruhsatsız yapılarla nasıl mücadele ettiğimi ve nasıl tehditlerle karşıkarşıya kaldığım herkes tarafından bilinmektedir.
4.Encümen tarafından yıkım kararı alınan ruhsatsız yapılarla ilgili benim dönemimde Belediyedeki araç ve makina parkı yetersizliğinden dolayı bir kaç defa ihale edilmiş ama ihaleye hiç kimse katılmamıştır. ruhsatsız yapıların yıkımı ile ilgili yöntem benden sonrada aynen devam edilmiş ve zaman zaman ihale edilmiştir.
Bir kaç gün önce işten çıkarılan işcilerle ilgili sosyal medyadan düşüncelerimi paylaşırken niyetimide belli ederek keşke gönderildikleri yerde iş başı yapıp böyle bir sonuçla karşıkarşıya kalmamalarını isterdim temennimide belirtmiştim.
2004 yılında işten atılan arkadaşlarımızla ilgili dönemin yetkili sendikası gerekli ve bilgilendirici açıklamayı geçtiğimiz günlerde yapmıştı.Bununla ilgili daha fazla polemik yaratmak istemiyorum. İlgili kurumlar gereğini yapıyordur.
Sn. Yenice'ye böyle imali bir açıklamayı yakıştıramadığımı ifade etmek istiyorum.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1025 TL 6.0781 TL
Euro
EURO
6.5870 TL 6.5608 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA