Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.01.2020 SAAT 18:42:54
Advert
 

O Sergi Türkiye’de İlk Defa İzmit’te

Tarihçi Ahmet Uslu’nun ‘Anafartalar’dan Kocatepe’ye isimli koleksiyon ve fotoğraf sergisi Türkiye‘de ilk defa Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında 26 Ağustos Pazartesi günü İzmit’te sergilenecek.
O Sergi Türkiye’de İlk Defa İzmit’te

30 Ağustos Zafer Bayramı, İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir hafta sürecek olan etkinliklerle İzmit’te dolu dolu yaşanacak. 26 Ağustos Pazartesi günü başlayacak Zafer Haftası etkinliklerinde Ahmet Uslu’nun “Anafartalar’dan Kocatepe’ye” isimli koleksiyon ve fotoğraf sergisiyle İzmitliler kurtuluş mücadelesi ruhunu yeniden yaşayacak. 

 

MEHMETÇİĞİN SEVDİKLERİNE GÖNDERDİKLERİ

 

Savaş döneminde cephede mücadele veren askerlerin ailelerine, sevdiklerine, memleketlerine göndermiş oldukları posta kartları yer aldığı Anafartalardan Kocatepe’ye Sergisi Türkiye de ilk defa İzmitlilerle buluşacak. Çanakkale Seddülbahir Özel Müzesi ve Çanakkale Gezici Tır Müzesi'nin sahibi tarih araştırmacısı Ahmet Uslu tarafından hazırlanan olan sergi, 26 Ağustos Pazartesi saat 18.00’de İzmit Kent Meydanında vatandaşları o yıllara götürecek.

 

ÇANAKKALE ZAFERİNİ MİLYONLARA ANLATMIŞTI

 

1959 senesinde Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Çan’da, lise öğrenimini ise Kırşehir Öğretmen Okulu’nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve İstanbul Yüksek Öğretmen Tarih bölümünden 1980 senesinde mezun olmuştur. Uzun senelerdir Çanakkale savaş malzemeleri toplamıştır. 2006 senesinde 1915 Seddülbahir Ahmet Uslu Müzesi’ni açmıştır. Gezici tır ile Türkiye’nin her yerinde Çanakkale Savaşları malzemelerini tanıtmaktadır.  Sergileriyle Çanakkale Savaşlarını milyonlara anlatmaya devam eden Ahmet Uslu, çeşitli kuruluşlarda konferans vermeye ve sergiler açmaya devam etmektedir.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA