Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.01.2020 SAAT 17:42:15
Advert
 

50. Yıl Ortaokulu taşındı

​44 yıl boyunca Akçakoca Mahallesi İnönü Caddesi’nde eğitim öğretim hizmeti veren 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, yeni yerine taşındı
50. Yıl Ortaokulu taşındı

Boran KAYALAR - Akçakoca Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, yeni okul binasına taşındı. Kozluk Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde bulunan Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin,  Yeni Mahalledeki Nuh Çimento Eğitim Vakfı tarafından yaptırılan eğitim kampüsüne taşınmasıyla boşalan okul binasına 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu taşındı. Okulun eşyalarını, Okul Müdürü Gökhan Dumrul bizzat taşıdı.

 

 

ESKİ BİNA NE OLACAK?

Uzun yıllardır geniş bir bahçesi olmamasından dolayı büyük sıkıntı çeken 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, artık daha büyük ve daha geniş bir okul binasına ve bahçesine kavuştu. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını yeni okul binasında karşılayacak olan 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, 48 saat içinde taşınma işlemini gerçekleştirdi. Eski Kız Meslek Lisesi olarak hizmet veren okul binasının boyası ve badanası da yapıldı. 1975 yıllından bugüne kadar Akçakoca Mahallesi İnönü Caddesi üzerindeki okulun bundan sonra tekrar okul olarak himzet vermesi bekleniyor.

 

 

MÜDÜR TEŞEKKÜR ETTİ

Hafta sonu taşınma işlemi gerçekleştirilen 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Gökhan Dumrul, taşınma sırasında yanlarında olanlara teşekkür ederek “1973-74 yılında eğitim-öğretime başlayan İzmit'in markası olmuş okulumuzu yeni binasına taşımak bizlere nasip oldu. Vatanımızın bizlere emanetlerine, umudumuz olan çocuklarımıza en iyi hizmeti verebilmek için son 48 saattir nerdeyse uyumayan, okulda gece nöbet tutan arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” diye konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA