Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 10:05:33
Advert
 

BASK’ın başkanı değişmedi

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli Şubesi Olağan genel kurulunda Mevcut Başkan Sami Ayyıldız, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi
BASK’ın başkanı değişmedi
rek

Boran KAYALAR - 2004 yılında ilimizde temsilcilik kuran Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kocaeli Şubesi dün 2. Olağan genel kurulunu sendika binasında gerçekleştirdi. Genel kurula BASK Genel Başkanı Bayram Zengin de katıldı. 800 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu genel kurulda BASK Kocaeli Şubesi Başkanı ve BASK İl Temsilcisi Sami Ayyıldız tek aday oldu. Genel kurulda 7 yönetim kurulu üyesi, 3 denetim, 3 disiplin kuruşlu üyesi seçildi. 

 

4 DÖNEM YETKİLİ SENDİKAYIZ 

Genel kurulda konuşan BASK Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız, “İkinci olağan genel kurulumuz, Kocaeli Üniversitesi’nde 4 dönemdir yetkili sendikayız. Hiçbir kişisel beklenti gözetmeksizin bizlere destek veren tüm üyelerim onlar için her zaman mücadele vereceğiz. Bizim en büyük özelliğimiz siyasi partilere karşı olmamamıza rağmen hiçbir siyasi partinin ön ve arka bahçesi değiliz. Biz buraya dişimiz ve tırnağımızla geldik. Sadece tüzüğümüzde belirtilen kuruluş amacımıza uygun üyelerimizin çıkarları için mücadele etmekteyiz. Genel kurulumuza karılan tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Üniversite ve il sağlık müdürlüğündeki arkadaşlarımız hiçbir menfaat gözetmeksizin sendikamıza destek verdi onlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

17 YILLIK SENARYO

Hükümet ile yetkili sendika arasındaki görüşmeleri değerlendiren BASK Genel Başkanı Bayram Zengin, “1 Ağustos tarihinden beri milyonlarca memur ve emeklisinin heyecanla beklediği toplu sözleşme görüşmelerinde dağ fare bile doğuramamış, masada ne görüşülüp ne görüşülmediği bile anlaşılamamıştır. Toplu sözleşmenin başladığı ilk gün açıklanması gereken eylem ve planı, son gün yapılan göstermelik eylemle göz boyamaya dönüşmüştür. Toplu pazarlık dönemi başlayalı 17 yıl olmuştur. 17 yıldan beri aynı senaryo oynanmaktadır. Cumhurbaşkanları, Hükumetler, hatta yönetim sistemi değişmiş, yetkili sendikalar değişmiş ama memurun kaderi değişmemiştir” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİLİ MEMURLARA SESLENDİ

17 yıldır yüzdelik artışlarla memur ve emeklilerinoyalandığını söyleyen Ayyıldız, “17 yıldır memurları oyalayanlar toplu pazarlık masasında birlikte oturmaktadır. Memur ve emeklileri 4688 sayılı Yasanın 28’inci maddesinde sayılan konuların, üzerlerinde hiçbir ipotek konmadan toplu pazarlık masasında çözülmesini beklemiş, ancak hüsrana uğramışlardır. Kocaeli’den memurlara seslenmek istiyorum.Arka bahçe, yan kuruluş, öncü kuruluş halindeki yapıları sendika olarak kabul etmiyoruz. Mevcut siyasi ve ideolojik sendikal yapılarla mesafe almak mümkün değildir. Geride bıraktığımız 17 senelik deneyim bunu göstermektedir. Çare siyaseten bağımsız sendikalarda toplanmaktadır” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA