Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 20.01.2020 SAAT 17:41:47
Advert
 

AK Parti'de değişim rüzgarı sert esecek!

AK Parti'de kongre süreci 7 Ekim tarihinden itibaren başlayacak. Parti içinde şimdiden adaylık sürecinde büyük bir hareketliliğin yaşanması bekleniyor. Başkanların en az yarısının değişeceği ve bu durumun yönetim kurullarına da yansıması bekleniyor
AK Parti'de değişim rüzgarı sert esecek!

GENEL merkezin aldığı kararla 7 Ekim'den itibaren başlayacak olan kongre sürecinin başlayacağı AK Parti'de, büyük bir değişim beklentisi hakim. İlimizde önce ilçelerde başlayıp daha sonra il kongresi ile sona erecek olan süreçte adayların da eylül ayı itibarıyla başlaması bekleniyor. Bu arada AK Parti Genel Merkezi'nin büyük ihtimalle yeniden tek adaylı kongreleri yapmak istediği edinilen bilgiler arasında.

 

GENÇLİK VE KADIN KOTASI

Bu arada tek adaylı genel kurullar öncesinde başkan adayı olarak belirlenecek isimlerin yönetim kurullarında da büyük bir değişime gidilmesi bekleniyor. Genel merkezin en kriter olarak "dava bilinci"ni esas alacağı, partiye bu zamana kadar emek vermiş isimlerin mutlaka yeni dönemde görevlendirilmesini isteyeceği öğrenildi. Ayrıca gençlik ve kadın kotası da bu dönemde geçmiş yıllarda olduğu gibi uygulanacak.

 

ARAŞTIRMA YAPILACAK

İlçe ve il başkan adaylarının belirleneceği süreçte parti içinde geniş bir anket çalışmaları ile temayül yoklamalarının yapılacağı kaydedildi. Ayrıca adayın tespiti sırasında kamuoyu yoklaması da yapılacak ve bu şekilde başkan adayları hakkında genel bilgi sahibi olunacak. Bunun yanı sıra il ve ilçe yönetimlerine girecek isimlerle ilgili olarak da geniş bir araştırma yapılacağı edinilen bilgiler arasında.

 

BÜYÜK DEĞİŞİM BEKLENİYOR

Yapılacak araştırmaların ardından partide mevcut il ve ilçe yönetimlerinde yer alan isimlerin en az yarısının yeni dönemde değerlendirilmeyeceği ve köklü bir revizyon gerçekleştirileceği de ifade edildi. Ayrıca son atamalarda dikkate alınmayan tahsil konusu bir kez daha gündeme gelecek. Belirlenecek olan il ve ilçe başkan adayının kesinlikle üniversite mezunu olması, AK Parti davasındaki sadakati en önemli iki kriter olacak.

 

VEKİLLERE SORULACAK

Öte yandan AK Parti'de tüm milletvekilleri sürece dahil edilecek ve konu hakkındaki görüşleri tek tek sorulacak. Ayrıca kongrelerde oy kullanacak olan delegeler de geniş bir denetime tabi tutulacak. Kadın ve gençlik kotası delege listeleri oluşturulurken de dikkate alınacak. Ayrıca yaş ve mesleki değerlendirmeler yapılacak. Ayrıca her ne kadar fikirleri alınacak olsa da belediye başkanlarının aday belirlemede ana kriter olmayacağı öğrenildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9174 TL 5.8938 TL
Euro
EURO
6.5628 TL 6.5366 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA