Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 10:02:03
Advert
 

'2 işçiyi siyasi görüşleri nedeniyle işten attı'

Geçtiğimiz günlerde İzmit Belediyesindeki işlerinden çıkartılan 2 işçi hakkında konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney “ Başkan hanım Adem Özay ile Kamil Akgül sırf siyasi görüşleri nedeniyle işten attı. Fakat İzmit’te çalışacak hiç kimse kalmamış gibi Küçükçekmece'den belediyeye işçi aldı” dedi
'2 işçiyi siyasi görüşleri nedeniyle işten attı'

Arif BULUT  - AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Beyaz Yalı Restoranda basın mensupları ile bir araya geldi. İzmit Belediyesinden çıkarılan 2 işçi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Volkan Konak’ın sahne alacak olması ile ilgili açılamalarda bulunan Güney’e AK Parti İzmit Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı,  İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Aykut Çağlayan ve ilçe yönetim kurulu eşlik etti.

 

ALDATMAYA YÖNELİK

Basın açıklamasında konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney “İzmit’in doğru yönetilmesinde meclis çoğunluğunu elinde bulunduran bir parti olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Bu nokta da bazı şeyleri sizlerle paylaşmak isterim. Her ne kadar olumsuz konulara girmek istemesek de, maalesef bilerek çarpıtılan ve halkımızı aldatmaya yönelik konulara da açıklık getirmek zorundayız. Elbette her konuda olduğu gibi siyasetin de merkezinde insan olduğundan, işten çıkartılan iki zabıta görevlisi hakkında da konuşmak istiyorum. Başkan Hanımın göreve başladığında ilk mesajı çalışanlara olmuştu” dedi.

 

SİYASİ GÖRÜŞLERİ NEDENİYLE

Sözlerini sürdüren Güney “ Aç kalmak nedir, bilirim demişti. Ama görüyoruz ki, bu konuda da Başkan Hanım’ın yüzündeki maske çok çabuk düştü. “Aç kalmak nedir bilirim, işini iyi yapan çalışanın ekmeğiyle oynamam“ diyen Başkan Hanım, hiçbir emre itaatsizlik etmeyen, Belediye’de yaklaşık 10 yıllık çalışan olmalarına rağmen sicillerinde tek bir leke bulunmayan Adem Özay ile Kamil Akgül’ü, sırf siyasi görüşleri kendileri gibi değil diye kamuoyuna çalışmıyorlar, paralarının hakkını vermiyorlar algısı oluşturarak işten attı. Bu arkadaşlarımız Başkan Hanımın söylediklerinin aksine, her gün görev yerleri değişmeden evvel ki görevlerinin başında, işten atılana kadar çalışmışlardır” dedi.

 

MAAŞLARI VERİLMEDİ

“Bu arkadaşlarımız, önce görev yerleri değiştirilerek, çöp toplamaya gönderilmek istendi” diyen Güney “ Kurban Bayramı öncesi maaşları verilmedi. Tehdit edildi ve gerçeğe aykırı bir şekilde çalışmadıkları iddia edilerek işten atıldılar. İzmit’in çocuğu olan bu iki kardeşimizi çalışmıyorlar, maaşlarını hak etmiyorlar deyip gurur kırıcı bir şekilde işten atıp, İzmit’te çalışacak hiç kimse kalmamış gibi Küçükçekmeceden belediyeye işçi almanın da hangi akıl ve vicdana sığdığının yorumunu da değerli kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Nerede vicdan, nerede işçilere verilen sözler? Başkan Hanım, bu konuda da önceki beyanlarıyla çelişmiş ve halkımızı bir kez daha kandırmıştır” dedi.

 

GEREKSİZ YERE MÜDÜRLÜK KURMAK İSRAFTIR

Tartışmalara neden olan kreş konusu ile ilgilide konuşan Güney “ Bu konuda daha önce de açıklama yapmıştık. Bir kez daha belirtmek istiyoruz ki, Başkan Hanım zamanı israf ediyor ve şimdiden İzmit’in 5 yılını boşa harcıyor. Başkan Hanım’ın seçim vaatlerinden biri olan kreş meselesi meclise müdür talebiyle gelmiş ve kreşler Başkan Hanım tarafından birden polemik konusu yapılmıştır. Tasarruf tedbirlerine azami derecede ihtiyaç duyduğumuz şu süreçte gereksiz yere bir müdürlük kurmanın israf olup olmayacağı, bu işin müdürlük kurmaksızın yapılıp yapılamayacağını ve projenin nasıl faydalı uygulanabileceğini araştırmak için komisyona havale eden Ak Parti İzmit Belediyesi Meclis Grubunu, hizmetleri engellemekle suçlamak bu işi de polemik konusu yapmak Başkan Hanım’ın asıl amacının hizmet olmadığını bir kez daha göstermiştir” dedi.

 

ÖRTÜTÜNÜZ BİLE SİZE İNANMIYOR

İzmit Belediyesi’nde 26 müdür bulunduğu halde ilave 3 müdürlük daha isteyerek kreş meselesini gündeme getiren Başkan Hanım’dan, önce bu kreşlerin hangi mahallelerde açılacağını, kaç öğrenci kapasiteli olacağını, hangi çocukların bu kreşlere kabul edileceğini açıklamasını beklerdik. Ziyaret ettiği Çankaya Belediyesi bile bu işleri yeni bir müdürlük açmadan yaparken, Başkan Hanım’a 26 müdürün neden yetmediğini anlayamayan ve bu talebi önce komisyonda görüşelim diyen meclis üyelerimizi, kendisine engel oluyor diye olayları çarpıtarak halkın önüne atan Başkan Hanım’a sesleniyoruz; El insaf Başkan hanım, meselenin böyle olmadığını sizler de biliyorsunuz, belki günü kurtarabilirsiniz ama gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Artık İzmitliler de görüyor ve anlıyor. İşin ilginç tarafı artık kendi örgütünüz bile sizin sözlerinize inanmıyor, mahalle toplantılarınıza bile katılmıyor” dedi.

 

TERÖRİSTLERİN CENAZELERİNE KATILIYOR

30 Ağustos Zafer Bayramını etkinlikleri kapsamında Volkan Konak’ın sahne alacak olması ile ilgilide konuşan Güney “30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında çokça tartışılan bir isim olan Volkan Konak’ın getiriliyor olması da en hafif tabiriyle milletin sinir uçlarına iğne batırmaktır. Terör örgütü ile bağlantıları artık apaçık gün yüzüne çıkmış, teröristlerin cenazelerine katılmalarından tutun da, Kürdistan söylemlerini dile getiren insanları gelsinler benim evimde kalsınlar diyen birini en azından Zafer Bayramında tercih etmemek lazım gelirdi diye düşünüyoruz. Başkan Hanım’a bu konuda en yerinde tepkilerden birinin de ittifak ortaklarından İYİ Parti’den geldiğini geçen hafta gördük. Başkan hanımın da bu durumu Volkan Konak Atatürkçüdür diyerek izah etme çabası Atatürkçülük kodları ile oynama cüretini göstermekten başka bir şey olmadığı kanaatindeyiz.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA