Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 09:39:01
Advert
 

Petrol-İş’te kongre günü

Petrol-İş’in genel kurulu bugün ve yarın gerçekleştirilecek. Bu defa, Mevcut Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar’ın karşısına rakip çıktı
Petrol-İş’te kongre günü
rek

Mevlüt SOYSAL - PETROL-İş Sendikası’nın 28.Olağan Genel Kurulu, bugün ve yarın sendikanın İstanbul Altunizade’deki genel merkezinde yapılacak. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde aynı saatte ve yerde aynı gündem ile çoğunluk aranmaksızın yapılacak. Fakat hafta sonu çoğunluk sağlanması bekleniyor.

 

YAŞAR’IN RAKİBİ VAR

Yapılacak seçimlerde sendikanın 5 kişilik yönetim kurulunun yanı sıra 3 kişilik denetleme kurulu, 3 kişilik disiplin kurulu ve Türk-İş delegasyonu üyeleri seçilecek. Sendikanın İzmitli Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, 4 yıllığına daha 250 delegeden destek isteyecek. Fakat bu genel kurulda Yaşar’ın bir rakibi var. Sendikanın Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz, Yaşar’ın karşısına rakip olarak çıkacak.

 

SÜRECİ ANLATTI

Genel kurul öncesinde gazetemize bir değerlendirmede bulunan Genel Başkan Yaşar, “Cumartesi ve pazar günleri dananın kuyruğu kopacak. Bugüne kadar doğru işler yaptık ve bundan sonra da doğru işler yapacağımızı delegasyonumuzun bildiğini düşünüyorum. Genel kurulda 4 yılın hesabını verip bundan sonraki 4 yılda neler yapacağımızı delegasyona anlatacağız. 250 delegemizden büyük destek alacağımızı düşünüyorum” dedi.  

 

HİZMET ETTİK

Kendilerini kanıtladıklarını ifade eden Yaşar, “Makam mevki derdinde olmadığımızı, bu yola işçilerimize hizmet için çıktığımızı herkes biliyor. Yaptığımız çok güzel işler var. Fabrikalarda istihdamı artırdık. Özelleştirme politikalarına üyelerimizle beraber çok net karşı durduk. Bu açıdan kendimizi kanıtladığımızı düşünüyorum. Yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatı” ifadelerini kullandı.

 

SONRASI DAHA ÖNEMLİ

Genel kurul sonrasının genel kuruldan daha önemli olduğunu ifade eden Yaşar, “Şunu da açıkça söylemek istiyorum: Türkiye ekonomik açıdan zor bir dönemden geçiyor ve bu fabrikalara da yansıyor. Bu yüzden açıkçası genel kuruldan çok genel kuruldan sonrasını düşünüyorum. Bu zor süreci işçilerimizle omuz omuza vererek atlatmaktan başka yolumuz yok. Bunu da başaracağız. Delegasyonun vereceği karara saygılıyım” diye konuştu.

 

İZMİT ÇOCUĞUYUM

Kocaeli delegasyonundan destek istediğini ifade eden Başkan Ali Ufuk Yaşar, “Ben İzmit çocuğuyum. Bugüne kadar yaşadığım kentin, hemşerilerimin boynunu bükecek en ufak bir davranışa imza atmadım. Kocaeli’den asla kopmadım. Kocaeli benim için her zaman öncelik oldu. Bu yüzden elbette ki 16 kişilik Kocaeli delegasyonundan da büyük destek alacağımı düşünüyorum” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA