Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 17.02.2020 SAAT 15:50:18
Advert
 

CHP, 'Can'ları yalnız bırakmadı

CHP Derince Gençlik Örgütü, muharrem ayının başlamasından dolayı cem evinde bir program düzenledi, Can'ları yalnız bırakmadı
CHP, 'Can'ları yalnız bırakmadı
rek

Burçin SAĞLAM AYSU - CHP Derince Gençlik Örgütü, muharrem ayının başlamasından dolayı cem evinde bir program düzenledi. Programda Hacı Bektaş Veli Derince Çınarlı Cem Evi Dedesi ile yöneticileri, Cem Evi Gençlik Kolları, CHP il ve ilçe örgütü ile il gençlik kolları başkanı Emre Andız yer aldı. Programda, "Kerbela çöllerinin acı hatırasıyla insanlığın kadim acılarını hatırlar, insanlık için yas tutarlar. Özünü insanın cebirinden gayri gören, nefsinden uzaklaşan canların matemleri hak erenler katında kabul olsun. Alevilik inancına göre bu ay canların hakkın makamı olan gönüllerden cebirin, kinin uzaklaştırıldığı, insana ve evrene karşı zalimliğin ve haksızlığın lanetlendiği, birlik, kardeşlik ve barış duygularının pekiştirildiği, mazlumun yanında olmanın, özü dara çekme ve gönülleri insan olma onuruyla yıkamanın ayı’dır. Bugün bizler ile lokmalarını paylaşan canlara, Hacı Bektaş Veli Derince Çınarlı Cem Evi Dedesi, Yöneticileri ve Cem Evi Gençlik Kollarına ayrıca teşekkür ederiz" açıklaması yapıldı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0551 TL 6.0309 TL
Euro
EURO
6.5651 TL 6.5389 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA