Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 17.02.2020 SAAT 15:49:36
Advert
 

İzmit Marina’da balık ekmek ziyafeti

İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği tarafından bu yılda 1 Eylül balık av sezonun açılması sebebi ile vatandaşlara 5 bin adet balık ekmek ikram edildi.
İzmit Marina’da balık ekmek ziyafeti
rek

İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği tarafından 2006 yılından buyana 1 Eylül balık av sezonun açılması sebebiyle geleneksel hale getirilen balık ekmek ikramı yine renkli görüntülere sahne oldu. İskeleye bağlı yedi tekne restoranının katılımıyla 5 bin adet ithal uskumrunun ekmek arası olarak ikram edildiği etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay,  Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş ,CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, Biz İzmit’İz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN TALEP ETTİK YERİNE GETİRİLMEDİ

Balık ekmek ikramı öncesi konuşan İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan “Bu tekneleri 2000 yılında bundan tam 19 yıl önce burada kurduk. 2006 yılında bu güzel etkinliğimizi hayata geçirme kararı aldık. 13 yıldır da etkinliğimizi her yıl büyüterek devam ettiriyoruz. Bu yılın bol ve bereketli olmasını diliyoruz. Bugün aynı zamanda Dünya Barış günü, savaşların olmadığı barışın hakim olduğu bir dünya umuyoruz. Bugün bizleri burada yalnız bırakmayan İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyoruz. Marina’nın sıkıntıları var. Büyükşehir Belediyesinden bu sıkıntılarımızı giderilmesini rica ettik fakat isteklerimiz yerine gelmedi. Bu isteklerimizi İzmit Belediye Başkanımızdan da talep ediyoruz. Umarım başkanımız bizlere destek olur” ifadelerini kullandı.

 

VATANDAŞ UCUZ BALIK YESİN

Karahasan’ın ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “ Balıkçı kardeşlerimize kazasız belasız, hayırlı kazançlar elde ettikleri bir sezon diliyorum. Böylesine ekonomik sıkıntıların yaşandı bir dönemde inşallah bereketli bir dönem geçirirler. Vatandaşımız ucuz balık yemesini istiyoruz. Aynı zamanda esnafımızın da yüzü gülsün istiyoruz. Esnafımızın yüzü gülerse, vatandaşımızın da yüzü gülecektir. Bu güzel etkinlik nedeniyle İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneğine ve tekne sahiplerine teşekkür ediyorum. Yaptıkları etkinlik gerçekten çok kıymetli” şeklinde konuştu.

 

SEVE SEVE ELİMDEN GELENİ YAPARIM

Sözlerini sürdüren Hürriyet “ Esnafımızın burada gerçekten ciddi sıkıntıları var. Marina uzun zamandır ne yazık ki hak ettiği şekilde değil. Marinanın ciddi bir bakıma ihtiyacı var. Ben İzmit Belediye Başkanıyım ve yetki sınırlarım belli. Burası Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde. Ben Tahir başkanımızın da bu konuda kayıtsız kalacağını düşünmüyorum. Fakat burada esnaflarımız daha rahat iş yapabilmeleri için, vatandaşlarımızın burayı daha etkin kullanmaları adına zamanında bir şeyler yapılmazsa, bana yetki verildiği taktirde seve seve elimden geleni yapmaya hazırım” dedi. 

 

BU AYIBI TEMİZLEMEK GEREKİYOR

“Burada esnafımızın yüzünü güldürmeye hazırız” diyerek sözlerine devam eden Hürriyet “  Kendi imkanlarımızla tamirse tamir, bakımsa bakım ne gerekiyorsa ben her türlü desteği vermeye hazırım. Bu noktada esnafımızın yanındayız. Onlar yeter ki yap desinler, ben yetkim olmasa da elimden geleni yaparım. Buna imkanlarımız var. Esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. 2 yıl önce ben yine bu etkinliğe katılmıştım. Buradaki eski demirler 2 yıl önceki aynı durumunda. Demek ki artık hepimizin bir şeyler yapması gerekiyor. Siyaset hizmet etme aracılığıdır. Hizmetinde partisi olmaz. Yetkilerimizi vatandaşlarımız ve esnafımız için kullanacağız. Bu ayıp bu kente yeter. Bu ayıbı temizlemek gerekiyor” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0551 TL 6.0309 TL
Euro
EURO
6.5651 TL 6.5389 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA