Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 07:56:24
Advert
Advert
 

Petrol-İş yeni başkanını seçti

Petrol-İş Sendikasının 28. Olağan Merkez Genel Kurulunda yapılan seçimlerde Süleyman Akyüz sendikanın yeni başkanı oldu.
Petrol-İş yeni başkanını seçti
Advert

Boran KAYALAR-Petrol- İş Sendikasının 28’inci olağan genel kurulu dün İstanbul Altunizade’de bulunan genel merkez binasında başladı. 16 şubesi ve genel kurulda oy kullanma hakkına sahip 250 delegesi bulunan Petrol İş’te iki aday kıyasıya mücadele etti. Mevcut genel Başkan Ali Ufuk Yaşar karşısına rakip olarak Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz çıktı. Merakla beklenen Petrol İş Sendikasının genel kurulu Cumartesi günü saat 10:00’da başlamıştı. İlk günkü genel kurul tamamen konuşma ile neticelendi. Ali Ufuk Yaşar ve Süleyman Akyüz’ün ekipleri kürsüden bol bol birbirlerine sataştı. Genel kurulun ikinci günü seçim günüydü. Saat 09:00 itibarı ile oy kullanma işlemleri sendikada başladı. Telefonla oy kullanma kabinine giren iki delege sebebiyle genel kurul gerildi, kavga çıktı. Seçim boyunca  hiç yan yana gelmeyen iki rakip Ali Ufuk Yaşar ve Süleyman Akyüz, yaşanan kavga nedeniyle ilk defa yan yana geldi. Her iki genel başkan adayı da delegeleri sağduyuya davet etti ve taraftarlarını sakinleştirdi.  250 delege işçi ile CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Türk-İş genel merkez yöneticileri, Türk-İş’e ve DİSK’e bağlı sendika başkanları, pek çok ülkeden sendika temsilcileri de kongreye katıldı.

 

 

KOCAELİ AĞIRLIKLI YÖNETİM

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde mevcut başkan Ali Ufuk Yaşar ve Gebze Şube Başkanı Süleyman Akyüz yarıştı. Ali Ufuk Yaşar 118 oy alırken, Süleyman Akyüz 129 oy alarak seçimleri kazandı. Oylamada 3 oy ise geçersiz sayıldı. Seçim sonuçlarına göre, daha önce Gebze Şube Başkanlığı görevini yürüten Süleyman Akyüz Petrol-İş Genel Başkanı seçilirken, Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman genel sekreter, Ali Ufuk Yaşar’ ın listesinden Niyazi Recepkethüda örgütlenme ve eğitim sekreteri oldu.  Ayrıca yönetime girenlerin çoğunluğu Kocaeli’ den olması dikkatlerden kaçmadı. Mali Sekreterliğe aday olan ve 122’şer oy alan Akyüz’ ün listesinden Turgut Düşova ve Ali Ufuk Yaşar’ ın Erhan Yakışan’un durumu Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) yapacağı kura sonrası netleşecek.

 

YÖNETİM

Genel Başkan: Süleyman Akyüz
Genel Sekreter: Salih Akduman
 Genel Mali Sekreter: Turgut Duşova  
Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri: Mustafa Mesut Tekik
Genel Yönetim Sekreteri: Ünal Akbulut
 MERKEZ DENETİM KURULU:  Selami Kırlı, Ziya Selvi,  Adem Çoktan
MERKEZ DİSİPLİN KURULU:  Asım Çavuşoğlu, Mehmet Saptan, Vahap Orhan
 

TÜRK İŞ ÜST KURUL DELEGELER

Süleyman Alyüz,  Salih Akduman, Turgut Duşova,  Mustafa Tekik,  Ünal Akbulut,  Orhan Zengin,  Ahmet Oktay, Efcin Çulca, Ercan Yavuz, Şehmuz Kaygusuz,  Muzaffer Işık,  Nesim Yetişoğlu,  Veysel Gündüz,  Eyüp Akdemir , Sinan Kırmızıçiçek, Mustafa Örgen

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA