Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 10:01:14
Advert
 

İzmit'in parkları artık daha güvenli

İzmit Belediyesi, çocukların daha güvenli bir şekilde parklarda oynaması için şehir genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Çocukların güvenliğine büyük önem veren İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bu kasamda yürütülen çalışmaları yakından takip ediyor
İzmit'in parkları artık daha güvenli
rek

Şehir genelinde parklarda bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiren belediyenin Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Alikahya Yuvam Akarca’daki parklarda genel bakım çalışmalarına başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen incelemede park alanlarındaki sert zeminler, yeşil alanlar, kent mobilyaları, spor aletleri ve oyun gruplarında zamanla hasar oluştuğu, parklarda bulunan aletlerde kullanımdan dolayı kırıldığı ve mevsim şartlarına bağlı olarak esnediği tespit edildi.

 

ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ

Çocukların güvenliğinin her şeyden önemli tutulduğu çalışmalar kapsamında parklarda kaynak bakımı, ahşap bakımı, boya bakımı, yeşil alan bakımı, elektrik bakımı, su bakımı ve sert zemin bakımı ile tamirleri yapılırken bu bölge içerisinde yeşil alanlarda tırpan çalışmalarına da devam ediliyor.

 

SÜS ELMASI, MELEZ SERVİ, ZAKKUM VE ARDIÇ

Güvenlik ve bakıma olduğu kadar görselliği de önem veren İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri tarafından ayrıca Yeni Mahalle İnkılap Caddesi ile Radar Caddesi arasında yapılan merdiven çevresinde bitkilendirme çalışmaları kapsamında sahaya süs elması, melez servi, zakkum ve ardıç türünde bitkiler dikildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA