Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 29.02.2020 SAAT 10:21:39
Advert
 

İşten çıkarılan iki zabıtaya bir şok daha

İzmit Belediyesi'nde işten çıkaran iki zabıta bir şok daha yaşadı
İşten çıkarılan iki zabıtaya bir şok daha
rek

İzmit Belediyesi ,Bekaş A.Ş'de zabıta destek personeli iken, önce temizlik işlerine  sürülen, sonra da işten çıkarılan 2 zabıta işçisine bir şok daha yaşatarak işten çıkarılan işçilerimizin almaları gereken işsizlik maaşlarını , işverenin iş kur il müdürlüğüne bilerek yanlış bir kod verilmesi suretiyle, işsizlik maaşlarından faydalanmaları engellendi.

 

İŞSİZLİK MAAŞLARI ENGELLENDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy; "Kurban Bayramı öncesi maaşları yatırılmayan, sonrasında işten çıkarılan, bugün ise işten çıkarılmalarından dolayı hak ettikleri işsizlik maaşlarını bile almaları engellenen bu 2 üyemiz, çoluk çocukları ile mağdur edilmiştir. İş buluncaya kadar çoluk çocukları ile bir nebze nefes almalarını sağlayacak işsizlik maaşına bile erişimleri bilerek engellenmiştir."

 

ÜMİT EDİYORUZ YANLIŞTAN DÖNÜLÜR

"İşlerinden başka bir geçim kaynağı olmayan bu üyelerimiz ve çoluk çoçuklarını mağdur eden bu zihniyeti kamuoyu takdirine bırakıyoruz. Bu 2 üyemiz için başlattığımız hukuk mücadelesinin ilk ayağı olan arabulucu toplantısı Perşembe günü gerçekleştirilecektir. Ümit ediyoruz ki haksız ve hukuksuz olarak işten çıkarılan bu işçiler tekrar işe alınarak bu yanlıştan dönülür." dedi.        

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.2465 TL 6.2216 TL
Euro
EURO
6.8819 TL 6.8544 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA