Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 01:55:39
Advert
 

Körfez Kampüsü çok sorunlu!

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nun taşındığı Körfez Kampüsü'nde hem öğrenciler hem de çalışanlar için hayatı zorlaştıran çok fazla eksik ve sorun var
Körfez Kampüsü çok sorunlu!

Burçin SAĞLAM AYSU - KOCAELİ Üniversitesi Körfez Kampüsü’nden şikayet var. Körfez Yarımca Atalar Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde eski belediye binasının yer aldığı bölgede hayata geçirilen Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü'nde eksikliklerin tamamlanmadığı öğrenildi. 35 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen kampüste yabancı diller yüksekokulu yer alıyor. Bu yüksekokulda yeni eğitim-öğretim döneminde  3 bine yakın öğrenci okuyacak.

 

ENGELLİ RAMPASI YOK

22 bin metrekarelik alan üzerine kurulan kampüste 2 fakülte binası, 1 idari bina olmak üzere toplamda 3 bina yer alıyor. Fakülte binaları dersliklerden oluşurken, idari binada dekanlıklar ve öğretim üyeleri için odalar yer alıyor. Dışarıdan bakıldığında her şey gayet güzel görünse de bina içerisinde büyük sıkıntılar var. Kampüste engelli bir memur çalışmasına rağmen okulun merdivenlerinde engelli rampası bile yapılmamış.

 

 

YANGIN ÇIKARSA…

Binada yangın merdiveninde ise çok şaşırılacak bir eksiklik var. Binada her ne kadar yangın merdiveni olsa da merdivenin çıkışı yok. Yani merdivenlerden indiğinizde kendinizi alt kattaki iş yerlerinde buluyorsunuz. Dışarıya çıkabilecek herhangi bir kapı ve çıkış noktası yok. Olası bir yangında 3 bine yakın öğrencinin çıkış yapabileceği tek kapı okulun giriş kapısı. Bu kapı da olası bir durumda yaşanacak yığılmayı kaldırabilecek bir kapasitede değil.

 

İNŞAATTAN KALMA

Alt katında dükkanların olduğu kampüste diğer bir eksiklikler ise teknik konular. Okul içerisindeki bazı asansörler defalarca söylenmesine rağmen yapılmamış ve çalışmıyor.  Koridorlarda yer alan petek düşmüş ve yerine monte edilmemiş. Hala alt katları inşaat kalıntılarıyla dolu olan kampüsteki çatıların akması gibi daha birçok eksiklik var. Alınan bilgilere göre okuldaki görevliler bu eksikliklerin giderilmesini istemiş ama cevap alamamış.

 

 

BİZİ BURAYA ATTILAR

Bize gelen bilgilere göre "Bizleri buraya mahrumiyet bölgesine terk ettiler. Bizi bir çocuğu cami avlusuna bırakır gibi buraya atıp arkasına bile bakmadan gittiler.  Bu kampüs ne öğrenci için ne de burada çalışanlar için tam anlamıyla uygun bir yer. Yağmur yağdığında hala çatılar akıyor. Yapmak için yapılmış bir kampüs. Burada okuyacak öğrenciler başta yol konusunda çok büyük sıkıntılar yaşayacak" şeklinde birçok kişi dert yanıyormuş. Umarız en kısa zamanda kampüsteki bu eksiklikler tamamlanır ve hem öğrenciler hem de öğretmenlerle çalışanlar için daha sağlıklı bir kampüs olur.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA