Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 01:55:31
Advert
 

Ulaşıma zam geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 5 Eylül Perşembe günü yapılacak toplantısında ulaşımdaki zam talepleri görüşülecek
Ulaşıma zam geliyor

Ulaşım kooperatifleri artan akaryakıt maliyetlerini gerekçe göstererek yüzde 15-18 arasında zam talep etmişti. Edinilen bilgilere göre; İzmit şehir içi tam ücreti 2.75’den 3 TL’ye, tramvay 1.75’ten 2 TL’ye yükselmesine kesin gözüyle bakılıyor. Öğrenci ücretleri de 1.5 TL’den 2 TL’ye yükselecek. Ancak öğrenci ücretlerine gelen farkın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesi bekleniyor.

 

TAKSİCİLERE DE GELECEK Mİ?
UKOME, perşembe günü taksi ücretleriyle ilgili zammı da karara bağlayacak. Kocaeli’de halen taksimetre açılışı 3.50 TL, kısa mesafe(indi-bindi) 9.50 TL, kilometre başına da 3 TL olarak uygulanıyor. 3.5 yıldır zam alamayan taksicilerin, açılış ücretinin ve kilometre ücretinin 4 TL’ye, indi bindinin de 9.5 TL’den 12 TL’ye çıkarılması talep ediliyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA