Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 19:54:40
Advert
 

CHP Kartepe'de ret oyu kullandı

Kartepe’de dün yapılan meclis toplantısında hizmetlerin aksamaması için gerekmesi halinde araç satın alınması ile ilgili olarak başkana kredi çekme yetkisi verilmesi ile ilgili maddeye CHP’liler ret oyu verdi. CHP’liler, aynı madde ile ilgili olarak İzmit’te ise AK Partililerin desteğini istiyor
CHP Kartepe'de ret oyu kullandı

KARTEPE Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısı Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Meclis Üyesi Orhan Akyüz başkanlığında gerçekleştirildi. 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandığı mecliste bilgi işlem müdürlüğünün görev ve çalışma yönetmeliği değişikliği oy birliği, plan ve proje müdürlüğünün Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kurtköy-Akyazı Kesimi Projesi’nin Uzunbey mevkiinde değişen kamulaştırma hattı, Hızlı Tren Hattı Güzergâhı Projesi’nin ve mevcut demiryolu hattında değişen kamulaştırma sınırının planlara aktarılmasına ilişkin uygulama imar planı değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi.

 

ARAÇ FİLOSUNA

TEDBİRLİ TAKVİYE

Meclis gündeminde yer alan Eşme Mahallesi ile ilgili uygulama imar planı kapsamındaki imar yollarının yeniden düzenlenmesi, işletme müdürlüğünün şirket işlemleri için belediye başkanına yetki verilmesi, temizlik işleri müdürlüğünün 8 adet hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu, 2 adet arazöz ve bir adet vakumlu yol süpürme araçlarının temin edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 

KREDİ TALEBİNE RET!

Eylül ayı meclis gündeminin son maddesinde de hizmetin aksamaması için ihtiyaç ve gereklilik hali doğduğunda temizlik işlerinde müdürlüğünde kullanılmak üzere temin edilecek olan araçlar için İller Bankası’ndan kredi talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

RET OYU VERDİ

Fakat belediye başkanına araç satın alınması için yetki verilmesi ile ilgili bu maddenin oylanması sırasında CHP’li üyelerin ret oyu kullanması kamuoyunda tepki ile karşılaştı. Yaşanan gelişme, “CHP’li yönetim İzmit’te araç satın alınması için destek isterken Kartepe’de hizmetlerin aksamaması adına gerekmesi durumunda yapılacak araç alımına ret oyu veriyor” diye yorumladı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA