Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 05:24:53
Advert
 

O madde komisyona havale edildi

İzmit Belediye Meclisinde Başkan Hürriyet’in belediyeye araç satın almak istemesiyle ilgili meclis yetki istemesi konusu komisyona havale edildi
O madde komisyona havale edildi

Boran KAYALAR-İzmit Belediye Meclisi Fatma Kaplan Hürriyet, MHP grubunun İzmit’teki okullarda okuyan ve maddi durumu elverişsiz olan vatandaşların çocuklarına okul kıyafeti ve kırtasiye yardımında bulunulmasını hatırlattı. Başkan Hürriyet, “Dün akşam imzaladım. Yoksul vatandaşların çocukları için okul malzemeleri yardımında bulunacak” dedi. Belediyede çalışanlar engelliler için servis hizmetini de soran İlker Kazan’a cevap veren Hürriyet, “Geçmiş dönem nasılsa bu dönem de servis hizmeti devam ediyor. Bir eksiklik varsa arkadaşlarımız halleder” dedi.

 

ÖRNEK PROJE HAZIR

 Çocuk parklarına kedi evleri yapılmasını talep eden MHP grubunca konuşan Meclis Üyesi Mehmet İlker Kazan’a cevap veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Birimlerimiz çalışmalarını devam ettiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz örnek bir park yaptı. Şimdi de çalışmalarını sürdürüyor” dedi. Bayramda temizlik işçilerinin kaç gün çalıştığını da soran Kazan, Kaç kişi ne kadar çalışıyor bunları bilmeme bayramda da biliyorsunuz mutlaka çalışılması gerekiyor” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR YETKİSİNDE

MHP Meclis Üyesi İlker Kazan, “Yürüyüş Yolu’nda yabancı oldukları belirlenen insanların saat, kemer gibi şeyeler satması vergi mükellefi olan esnafımızı kötü etkiliyor” dedi. Fatma Kaplan Hürriyet ise “Bizim de muzdarip olduğumuz bir konuya parmak bastınız. Bakım, onarım ve denetleme yetkisi büyükşehir belediyesinde bizim ve İzmit zabıta personelimiz ciddi anlamda denetim sağlıyor ama yetki karmaşasından zaman zaman da sıkıntılar doğuyor. Yetkinin büyükşehirde olduğunu bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

 

 

‘ÖLÜMÜ GÖZE ALIYOR MUSUNUZ?’

İzmit Cedit Mahallesi’nde geçtiğimiz ay meydana gelen toprak kaymasını da gündeme getiren MHP Meclis Üyesi Engin Duymaz, “Vatandaşlar burada. Bir açıklama bekliyorlar. Top bizde o zaman. Top belediyede” dedi. Başkan Hürriyet ise “Duvar yapılmadan risk söz konusu olabileceğini söylediler. Oradaki insanların hayatlarının riske atılmaması gerekiyor. Sonuçta biz kurul değiliz kurul ağır işliyor. Kurulda izin vermeden duvara dokunamıyoruz. Kurul dün ancak izin verdi. AFAD ben değilim, AFAD karar veriyor. Duvar yapılırsa risk ortadan kalkar diyor. Siz ölümü göze alıyorsanız ben ona bir şey diyemem. Ama bu durum sadece belediye ile alakalı değil. O evi duvar oraya yapan biz değiliz” dedi.

 

‘SURİYELİLER KADAR DEĞERİMİZ YOK’

Cedit Mahallesi’nde toprak kayması mağduru olan vatandaşlar da meclisi izledi. Vatandaşlar da konuyla ilgili konuşarak “Başkanım 17 gün oldu. Kimisi orada kimisi burada yatıyor. Mağdur olan bizi bir an önce evlerimize girmek istiyoruz. 12 gündür mağduruz. Ne ilgilenen var ne gelen var. Bu ülkede beşinci sınıf vatandaş olduk. Suriyelilere yapılan ilgi bize yok” dedi. Başkan Hürriyet ise vatandaşlara cevap vererek “Size katılıyorum. Bana düşen bir şey varsa yapalım. Sayın meclis üyelerim AFAD ile bir görüşün. İzin verirse vatandaşlarımız evlerine girsinler” dedi.

 

‘ARAÇLARIMIZ 20’Yİ GÖRMÜYOR’

Akabinde söz alarak kürsüye gelen AK Parti grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, araç alımıyla ilgili maddeyle ilgili konuştu. Soydabaş, “Yeni araç alma törenlerine daha önce de katıldım. O araçlar nerede şimdi. Yarın Kandıra Belediyesi araçlarını hurda olarak satıyor. O yaştaki araçlar trafikte artist gibi dolaşıyor. Maalesef kamunun araçları o yaşları görmüyor. Araçları alırsak bakım, tamir masrafları ne olacak. Kasko sigortasını yaptıramayacağımız için herhangi bir kaza anında neler başımıza gelecek bilemiyoruz” dedi.

 

‘ÖZEL GÜNLERİ UNUTTUNUZ’

Soydabaş sözlerinin devamında “Sayın Başkan, Haziran ayında İzmit’in kurtuluş günü unutuldu. Geçen mecliste Madımak Sivas olaylarını anlattınız 5 Temmuz Erzincan Başbağlar Katliamını unuttunuz. Ağustos ayında Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan ve Adnan Menderes’in idamı var. Bu ülkede kardeşçe yaşamamızı istemiyorlar Bu ülkede adaletle değil de kendi gözlemimizle bakarsak güzel günleri pek göremeyiz. Bu meclis çatısı altında İzmit halkını daha güzel günlere ulaştıracak kararlara el birliği ile imza atmamız dileğiyle” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

‘ALLAH’A NASIL HESAP VERECEKSİNİZ?’

AK Partili Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü de araç alımıyla ilgili söz alarak “Kiraladığınız araçlarla günlerce satın alınmış gibi bir algı oluşturdunuz. 36 aylık kiralamayı AK Parti ve MHP gurubu olarak onayladık. Araçları önce kiralayacağız, sonra satın alacağız dediniz. Bu kararsız tutumunuz belediyemizi tam 11 Milyon TL zarara uğratmıştır. Milletimizin 11 Milyonunu çöpe attınız” dedi. Hürriyet Ünlü’ye cevap vererek “Yalan söylemiyorsunuz demeyeceğim ama doğruyu söylemiyorsunuz. Ağzımdan çıkmadı bile kamuoyu ile insanların aklı ile dalga geçmeyin söylemediğiniz bir şeyi söylemiş gibi mal etmeniz hiç yakışmadı. Bu konuda sizi kınadığımız ifade etmek istiyorum. Siz Allah’a nasıl hesap vereceksiniz” dedi

 

MAKAM DEĞİL HİZMET ARACI ALIYORUZ’

CHP’li Meclis Üyesi Çetin Sarıca da araç alımıyla ilgili konuşarak AK Parti ve MHP’li üyelere seslendi. Sarıca, “Aynı hizmeti 6 aylığına 14 Milyona aldınız. BMW’lerin fotoğraflarını mı yayın biz burada makam aracı değil hizmet aracı satın almak istiyoruz. Daha hesap kitap yapılmadan 10 Milyon zarar olduğunu iddia ediyorsunuz” diye konuştu. Sarıca’nın konuşması sonrası 3-4-5-6-7 ve 8. Maddeler komisyonda görüşülmek üzere oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA