Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 17:19:00
Advert
 

'Önemli olan İzmit halkının refahı'

'Önemli olan İzmit halkının refahı'

CHP’li meclis üyeleri, bugünkü meclis toplantısında AK Partili meclis üyelerinin tavrına karşı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

ÜZÜLÜYORUZ

"Üzülerek söylüyoruz ki AKP grubu, neye muhalefet edeceğini ve ne şekilde edeceğini bilemez durumdadır.

Buna üzülüyoruz çünkü muhalefet sandıklarının aksine demokrasiyi güçlendirir, iktidarda olanın doğru işler yapmasını sağlar. Yaşanılan kent için, ülke için doğru işler yapılmasının önünü açar."

 

AKP GRUBU MUHALEFETİ KARA ÇALIYOR

"Oysa AKP grubu muhalefeti kara çalmak ve iş yaptırmamak için kullanmaya çalışıyor.

Bunu hizmet için kurmaya çalıştığımız müdürlüklerde ve bugün araç alınması için komisyonda görüşülmesi öngörülen, belediyenin ve halkın yararına en uygun yolun bulunmaya çalışılmasındaki tavırlarında da gördük.

Tasarruf için müdürlüklerin isminin değişmesini reddederken, diğer taraftan devlet üzerine çöreklenmiş olan TÜGVA ve Ensar gibi vakıflara kendi belediyeleri tarafından milyonlar aktarılmasına sesleri çıkmamıştır."

 

HAYRETTİN ÜNLÜ YALAN SÖYLÜYOR!

"Sayın Ünlü’nün iddia ettiğinin aksine Başkanımızın, seçimden önce araç alacağım diye bir beyanı olmamıştır. Önceki dönemden 11 araç fazla olmasına ve yüzde yirmi enflasyon artışına rağmen aynı koşullardaki ihale, belediyemiz tarafından önceki dönem bedellerinin çok altında gerçekleştirilmiştir.

Halka hizmet için acil olarak yapılan bu eylemi AKP grubu her zaman olduğu gibi çarpıtmaktadır. Ünlü’nün demecindeki tek doğru bu bedelin çöpe gittiğidir. Çünkü bu bedel, çöplerin toplanması ve İzmit’in daha yaşanılabilir ve daha temiz bir kent haline gelebilmesi için harcanmaktadır."

 

DEVRİM BAL HALKIN SAMİMİ DUYGULARINI İLETTİ

"Meclis Üyemiz Devrim Bal ise, yaptığı konuşmada bölge halkının samimi duygularını iletmiştir. Buna karşın AKP grubu sanki bu, meclis üyemizin kendi fikriymiş gibi algı yönetmeye çalışmıştır. Millet ittifakının tüm unsurları, etnik, din, dil, ırk ve mezhepsel ayrılıklara sonuna kadar karşı olup vatandaşlar arasında hiçbir ayrım gözetmemektedir.

 

ÖNEMLİ OLAN İZMİT HALKININ REFAHI

"Bizler, meclis üyeleri olarak, farklı siyasi görüşten olan belediyelerin de böyle bir ayrıcalık gözetmediğine inanıyor ve çalışmalarımızı İzmit halkının refahı ve mutluluğu için ayrım gözetmeksizin hizmete devam etmekteyiz."

 

MHP’Yİ TEBRİK EDİYORUZ

"Şunu da ifade etmemiz gerekir ki belediyemiz, yukarıda bahsettiğimiz doğrultuda tüm yapıcı eleştirilere ve muhalefete önem vermektedir. Örneğin MHP grubunu vermiş oldukları yapıcı muhalefetten dolayı tebrik ediyoruz."

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA