Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.04.2020 SAAT 11:55:43
Advert
Advert
 

Sarıbay’dan Sivas Kongresi 100. Yıl mesajı

Sarıbay’dan Sivas Kongresi 100. Yıl mesajı
rek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 100. Yılı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.


CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“İşgal kuvvetlerinin memleketin dört bir yanında hak iddia ettiği, halkın baskı ve zulüm içerisinde yaşamaya zorlandığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında Sivas Kongresi gerçekleştirildi. 4 Eylül 1919 tarihinde başlayan Sivas Kongresi’nde alınan birçok önemli kararın yanı sıra işgal altındaki topraklarımızda manda ve himayenin kabul olunmayacağı kararı milletimizin daha sonra tüm dünyaya diz çöktüren bir cesaretle benimseteceği bağımsızlık mücadelemizin ilk resmi adımıdır. Sivas Kongresi’nin partimiz içinde çok önemli bir özelliği vardır. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi adını alacak olan Türkiye’nin ilk siyasi partisi Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Sivas Kongresi’nde alınan karar ile işgal kuvvetlerine direnen tüm cemiyetleri kendi çatısı altında toplamak üzere tarih sahnesine çıkmıştır. İşgal kuvvetlerine vatan toprağını peşkeş çektirmeyen, canı pahasına gövdesini siper eden, bu kutlu mücadelenin ardından kendi bağımsızlığını kazanan büyük milletimize kendi kendini yönetim biçimini yani Cumhuriyet’i armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bugüne kadar vatan savunmasında can vermiş tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sivas Kongresi’nin 100. yılını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA