Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 21:02:18
Advert
 

Sivaslılar 100’üncü yılı unutmadı

Kocaeli Sivaslılar Derneği tarafından Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlen program konuşan eski Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkanı Nevzat Kaleli “Atatürk millet iradesine dayalı bir inancı vardır. Sivaslılar Atatürk’ü bağrına basmıştır” dedi.
Sivaslılar 100’üncü yılı unutmadı

Arif BULUT-Kocaeli Sivaslılar Derneği tarafından Sivas Kongresi’nin 100’ncü yılı nedeniyle program gerçekleştirildi. Belediye İş Hanı’nda bulunan Kocaeli Sivaslılar Dernek binasında düzenlenen programa Kangal Çevre ve Köyleri Derneği Başkanı Halife Karabulut, Sivaslılar Derneği Eski Başkanı Nevzat Kaleli, Karamürsel Sivaslılar Derneği Başkanı Halil Gökkaya, İlimtepe Mahalle Muhtarı Kazım Elmas, Futbol Artrenörü Metin Özkan, dernek yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

 

ZAFERE GİDEN YOL

Programda konuşan Kocaeli Sivaslılar Derneği yönetim kurulu üyesi İbrahim Ayçiçek, “4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nin 100’ncü yılı çerçevesinde kahvaltı programı gerçekleştiriyoruz. Sivas Kongresiyle bağımsızlığın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı unutulmamalıdır. Bu zafer hepimizin. Zaferin kendisi kadar önemli olan bir konu da zafere giden yoldur. Sivas’ta zafere giden yolun temel ilkeleri belirlendi. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk milli mücadeleyi 108 gün Sivas’tan yönetmiştir.  Vatan için şehit düşen tüm insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

ÖDÜLLENDİRECEĞİZ

Ayçiçek’in ardından konuşan Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkan Yardımcısı Kaya Moroğlu, “Derneğimizin bu sene 25’nci yılı içerisindeyiz. Aralık ayına kadar bir program yapacağız. Kocaeli Sivaslılar Derneği olarak bir ilke daha imza atacağız. İl bazında ödül almış, başarı göstermiş bir öğrencimizi dernekte ödüllendireceğiz. İl bazında birinci olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

SİVASLILAR ATATÜRK’Ü BAĞRINA BASTI

Moroğlu’nun ardından konuşan eski Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkanı Nevzat Kaleli, “Çok önemli bir hafta içerisindeyiz. Bu ülkeyi bize bırakan, bu ülke için şehit olan tüm insanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Sivas Kongresi çok önemli. Sivas Kongresi Erzurum Kongresi’nin ardından 4 Eylül’de fiilen başlamıştır. Atatürk millet iradesine dayalı bir inancı vardır.  Sivaslılar Atatürk’ü bağrına basmıştır. Kongrenin çok önemli mesajları vardır” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA