Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 17:24:03
Advert
 

İzmit Belediyesi 262 Towers’a ceza kesti

İzmit Belediye Encümeni’nde Yahya Kaptan’da yükselen 262 Towers’a inşaatın proje eklerine aykırılığından dolayı 98 Bin 364 TL para cezası kesildi
İzmit Belediyesi 262 Towers’a ceza kesti

Boran KAYALAR-İzmit Belediye Encümeni dün 15 gündem maddesini karara bağlamak üzere toplandı. Nurettin Bulut başkanlığında toplanan encümende birçok kaçak yapıya ceza kesilirken özellikle vatandaşları yüksek sesle rahatsız eden simit satıcılarına ceza yağdı. Böylece belediyenin kasasına 117 Bin 768 TL para girmiş oldu.

 

KAÇAKLARA 17 BİN 69 TL CEZA

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün encümende görüşülen evrakları şöyle: Fethiye Mahallesi 104 Ada 33 nolu parsel ve Ambarcı Köyü 1225 nolu parselde yapılacak ifraz işlemi onaylandı. Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün encümendeki 3 evrağı onaylandı. Gelen evraklar şöyle: Karabaş Mahallesi 5134 Ada 30 nolu parselde Sevgi Şimşek- Ayşe Şimşek tarafından iskanlı binanın yanında ruhsat proje ve eklerine yapılan aykırılık sebebiyle Bin 162 TL para cezası onaylandı. Topçular Mahallesi 4116 Ada 6 nolu parselde bulunan mevcut tek katlı bina üzerine Yaşar Şener tarafından kaçak olarak yapılan ilave kata para cezası kesildi. Şener’in yapı kayıt belgesini uygunsuz bir şekilde uygulanması sebebiyle yapıya kesilen 15 Bin 907 TL para cezası onaylandı.

 

262 TOWERS’A 98 BİN 364 TL CEZA

Yahya Kaptan Mahallesi 4963 Ada 6 nolu parselde (262 Tower) müteahhitliğini Burçin Şahin ve Bambau Gayrimenkul İnş. Taah. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’nin yaptığı ruhsatlı inşaatta proje ve eklerine aykırı imalat yapıldığı tespit edildi. Ayrıca iş yerine kontrolsüz çalışmalar, ruhsata bağlanabilecek proje dışı imalatlar ve Bin 50 metrekare fazla alan (metrekare hilafı) sebebiyle 98 Bin 364 TL para cezası kesildi. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde Süleymaniye Köyü Celil Yaman adına ruhsatlı Yaman kıraathanesi unvanlı işyerinin kapalı olması gereken saatte açık olduğu tespit edildi. İş yerine bu sebeple 320 TL para cezası kesildi.

 

SİMİT VE PAZAR ESNAFINA CEZA YAĞDI

Zabıta Müdürlüğü’nün yaptığı denetimler sonucunda simit, pazar ve çarşı esnafına para cezaları kesildi. Kesilen cezalar şöyle: Cumartesi pazarından Pazarcı esnafı Doğan Doğan’a müşteriye kötü muameleden dolayı 95 TL para cezası onaylandı. Ömerağa Mahallesi Fethiye Caddesi Vakıf İşhanı önündeki simit satıcısı İsmail Kara’ya açıkta simit satması yüksek seste bağırmasından dolayı 320 TL para cezası kesildi. Fethiye Caddesi yapı Kredi önündeki Simit satıcısına çevreye rahatsızlık vermesinden dolayı 320 TL para cezası kesildi. Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi PTT karşısındaki Eminoğlu Döner unvanlı iş yerine yapılan denetimlerde dışarıya masa sandalye attığı tespit edildi. İş yerine 320 TL para cezası kesildi. Pişkin Simit unvanlı iş yerinin kaldırıma masa ve sandalye koymaları sebebiyle 320 TL para cezası kesildi. İzmit Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan Trent Home Züccaciye unvanlı işletmenin gün boyu yüksek sesli müzikle satış yaptığı tespit edildi. İş yerine 320 TL para cezası kesildi. Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan simit satıcısı Ziyaettin Kara’ya bağırarak ve açıkta simit satması sebebiyle 320 TL para cezası kesildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA