Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 01:56:22
Advert
 

Gaziantep, 3. Kez Kocaeli’ye gelecek

Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, Kocaeli’de Gaziantep tanıtım günlerinin 3.sünün Ekim ayında düzenleneceğini açıkladı
Gaziantep, 3. Kez Kocaeli’ye gelecek

Boran KAYALAR-Arzen Sanat Evi’nde basın mensupları ile bir araya gelen Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, Kocaeli’de Gaziantep tanıtım günleri ile ilgili açıklama yaptı. Kahvaltılı basın açıklamasına Gaziantep Dernekler Federasyonu Başdanışmanı Erol Satıloğlu, Elite Fuarcılık Ltd. Şti. Sahibi Kamile Yurtseben, Elite Fuarcılık Ltd. Şti. Müdürü Nurşen Doğan da katıldı.

 

‘HEDEFİMİZ ULUSLARARASI TANITIM’

Kahvaltı sonrası konuşan Türkiye Marmara Gaziantepliler Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, “Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘Kocaeli’de Antep Günleri’ 2-6 EKİM 2019 tarihleri arasında İnterteks Fuar Merkezi’nde Gaziantep Valiliği’nin himayesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Gaziantep Dernekleri Konfederasyonu önderliğinde ve Elite Fuarcılık Ltd. Şti. organizatörlüğünde yapılacak. Gaziantep’i her yönüyle Türkiye’ye tanıtmak, bunun yanı sıra Gaziantep’in ve Gazianteplilerin kalkınmasına katkı da bulunacağız. İleride bu etkinliğimizi uluslararası alana taşıyıp Gaziantep’in uluslararası tanıtımını sağlamak temel hedefimizdir” dedi.

 

‘GEÇEN YIL ÇOK EKSİĞİMİZ VARDI’

Sözlerini sürdüren Özaygut, federasyonun çalışmaları hakkında bilgi vererek “56 dernek, 4 federasyon, 8 Avrupa ülkesinde hizmet veren bir kurumuz. Ankara Çankaya’da 5 dönüm üzerine TRT binası karşısında bir yurt yapacağız. Kasım ayı sonunda ilk kepçeyi vuracağız” dedi. Özaygut, “Bu yıl Bin paket kırtasiye yardımı dağıtacağız. Yalova, Bursa, Düzce, Sakarya, İstanbul Anadolu Yakası’ndan yoğun bir talep oldu tanıtım günleri için. Geçen sene çok fazla organize olamadık. Eksikliklerimiz vardı. İnşallah bu sene güzel bir tanıtım olacak. Çünkü arkadaşlarımız çok çalışıyor. Gaziantep’i dört dörtlük yaşatacağız. Esnafın çoğu Gaziantep’ten gelecek” ifadelerini kullandı.

 

‘150 BİN KİŞİ BEKLİYORUZ’

Fuarda her kesimden vatandaşın alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla fiyatları standart hale getireceklerini ifade eden Özaygut, “Bu kurala uymayan esnafı o alanda tutmayacağız. İzmit’te yemek kaç liraya yeniyorsa fuarda da yemek fiyatı fazla olmayacak. Organizasyonda bu yıl şikayet masası kuracağız. Vatandaşın direk ilgili kurumu aramadan şikayeti orada değerlendirilecek. Geçen yıl 132 Bin ziyaretçiydi. Bu yıl ise 150 Bin ziyaretçi bekliyoruz. Kocaeli’de Gaziantep günlerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e katılması için davet gönderdik. Fuarda ayrıca Gaziantep’in sembolü olan figürler de olacak” dedi.

 

KASIM’DA GEZİ VAR

Kasım ayında Gaziantep’e bir gezi düzenleyeceklerini de belirten Başkan Özaygut, “İnşallah Ekim ayında güzel bir organizasyon yapacağız. Bu işi ilk yaptığımız 2014 yılında rol model olduk. Bütün illerin değerleri farklı. Görmediğimizi görüyoruz, gezmediğimizi geziyoruz. Güzel bir atmosfer oluyor. Tüm vatandaşlarımızı 2-6 Ekim’de Kocaeli’de Gaziantep tanıtım günlerine bekliyoruz. Büyükşehri Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ı, basın mensuplarımızı Kasım ayında Gaziantep’e götüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

‘TÜM DEĞERLERİMİZİ TANITACAĞIZ’

Özaygut son olarak “Unutulmaz şehir fuarları arasında ayrı bir önemi olan Kocaeli’de Gaziantep Günleri fuarında temel hedefimiz; Gaziantepimizi, kültürümüzü, gastronomimizi, tarihimizi, medeniyetimizi, yerel yönetimlerimizi, üniversitemizi, sivil toplum örgütlerimizi, yöresel ürünlerimizi, binlerce yılın imbiğinden geçmiş mutfağımızı kısacası sahip olduğumuz tüm değerlerimizi Türkiye’ye tanıtmak ve ulusal arenaya taşımak. Organizasyon öncesi ve sırasında yapılacak tanıtım ve etkinlikler, yerel ve ulusal sanatçılar fuar alanında konser verecek. Folklor gösterileri, Gaziantep türküleri korosu, fotoğraf sergileri ve buna benzer katılımı arttırıcı ve tanıtımı olumlu etkileyici birçok organizasyon gerçekleştirilecek” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9489 TL 5.9252 TL
Euro
EURO
6.5940 TL 6.5677 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA