Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 01:56:19
Advert
 

Ali Ufuk Yaşar sessizliğini bozdu

Petrol-İş Sendikası'nın genel başkanlığı seçimlerinde kaybeden Ali Ufuk Yaşar, "57 yaşında öğrendiğim profesyonel olamadığım, amatör ruhu ve duygusallığım dost canlısı olmak bana kaybettirdi" dedi
 Ali Ufuk Yaşar sessizliğini bozdu

Burçin SAĞLAM AYSU-PETROL-İş Sendikası Kocaeli Şubesi'nin eski başkanı olan Ali Ufuk Yaşar, geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurulun ardından bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Seçimde kaybeden Yaşar, "Değerli arkadaşlarım bildiğiniz gibi Petrol-İş Sendikamızın 28. olağan genel kurulu sonuçlandı. Öncelikle tüm camiamıza hayırlı olsun. Hizmet için yola çıkmış bir arkadaşınız olarak sendika yöneticiliğimde 25 seneyi doldurdum. Çeyrek asır… Dile kolay. Genç yaşta Tüpraş işyeri temsilciliği ile başlayan bu süreçte neredeyse tüm kademelerinde görev aldım. 20 yılı doldurduğum profesyonel yöneticiliğimde sırasıyla şube başkanı, genel sekreterlik ve genel başkanlık görevlerine beni layık gördünüz. Ben de size layık olmaya çalıştım.

 

BEN HAK ETMEDİM

Ancak bazı kesimler özellikle sosyal medya üzerinden veya kendi platformlarından kendi dünya görüşüne ait gazetelerinden ve köşe yazarlarıyla acımasızca hak etmediğim itham ve hakaretlerle saldırdılar. Ötekileştirmelere, menfi algı oluşturmalara maruz kaldım.Yılmadım.. Yıkılmadım.. Fazlada takılmadım. Bu dönemde her zaman olduğu gibi ekibim dedim... Ben adayım demedim. Ekibim beni aday gösterdi. Kabul ettim. Sonuçta ekipten 2 arkadaşımız merkez yönetimine 1 arkadaş merkez denetimine 1 arkadaş merkez disiplin kuruluna seçildi. Ayrıca benim de olduğum bazı arkadaşlarımız Türk-İş Üst Kurul Delegeliğine seçildi. Bir kez daha tebrik ediyor emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

 

DOST GİBİ GÖRÜNENLER

Değerli dostlarım, hülasa seçim kaybetmemi hayretle karşılayanlara söyleyebileceğim; Mevlana hazretlerinin şu dizeleri her şeyi çok güzel özetliyor…Ey gönül bir sürü dostlarının yanında,elbet düşmanlarında olacak ama imtihan bu ya onca düşman varken, seni dostların vuracak… 57 yaşında öğrendiğim profesyonel olamadığım, amatör ruhu ve duygusallığım dost canlısı olmak bana kaybettirdi. Olsun ben çok iyiyim. Dost gibi görünenler, sahtekarlar, hainler biliyorum ki kaybeder. Bana oy veren ,vermese de dürüst davranan herkese tüm Petrol-İş çalışanlarına hakkımı helal ediyorum onlardan da helallik istiyorum. Gerisini Allah a havale ediyorum. Dürüst, arkadaşını satmayan dostlarım, arkadaşlarım hepinize selam olsun" dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA