Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 16:03:45
Advert
 

Ulaşıma zam geldi! İşte yeni fiyatlar...

Gerçekleşen UKOME toplantısında kent genelinde toplu taşıma ücretlerine zam geldi
Ulaşıma zam geldi! İşte yeni fiyatlar...

Boran KAYALAR  - UKOME toplantısı Büyükşehir Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç başkanlığında SEKA Park Otel’de gerçekleştirildi. UKOME’nin tüm bileşenlerinin katıldığı toplantıda talep edilen zamlar değerlendirdi.  45 gündem maddesinin bulunduğu UKOME toplantısında Şehir içi ulaşım ücreti 2 lira 75 kuruştan 3 liraya, öğrenci ücreti 1,50 liradan 1.60 liraya, indirimli binişler ise 2 liradan 2 lira 10 kuruşa yükseldi.

 

ŞEHİR İÇİ ZAMMI

İzmit kent içi ulaşımda tam ücret 2 lira 75 kuruştan 3 liraya çıkarıldı. Böylece tam bilete 25 kuruş zam gelmiş oldu. Şehir içi otobüslerde indirimli biletler ise 2 lira 10 kuruş oldu. Bugüne kadar 1,50 kuruş olan öğrenci ücretleri ise 1 lira 60 kuruşa çıktı.  Ayrıca Kocaeli’ de 2019-2020 eğitim öğretim yılında uygulanacak okul servis ücretlerine yüzde 13 oranında zam yapıldı. 

 

 

ÖĞRENCİYE 10 KURUŞ ZAM

 Öğrenci ücretlerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin desteği de arttırıldı. Yeni tarifeye göre öğrencilerin kent kartlarından biniş için 1 lira 60 kuruş çekilecek. Ancak her öğrenci başına belediye şehir içi otobüslere 40 kuruşluk ödeme yapacak. Yani normalde 2 TL olan öğrenci ücreti Büyükşehir desteğiyle 1 lira 60 kuruşa inmiş oluyor.

 

 

TAKSİLEREDE ZAM GELDİ

Taksi ücretlerindeki zam oranlarını belirleyen UKOME, Kocaeli’de 3,5 yıldır zam alamayan taksiciler ile ilgili fiyat tarifesini açıkladı. Bilindiği üzere Kocaeli’de halen taksimetre açılışını 3,5 TL’den yapan taksiciler bundan böyle taksimetre açılışını 4 TL’den yapacak. Buna göre taksi ücretleri tarifesi ise şu şekilde olacak:2018 yılında 3 TL olan taksimetre açılış ücreti ve kilometre ücreti bu yıl 4 TL’ye, kısa mesafe( indi- bindi) 9.5 TL’den 12 TL’ye çıkartıldı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA