Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 13:09:42
Advert
 

Yeni particiler bu kez Gebze’de toplandı

Yeni particiler bu kez Gebze’de toplandı

Ali Babacan’ın fiziki, Abdullah Gül'ün gölge liderliğinde kurulma çalışmaları devam eden yeni partinin kurmayları farklı bir çalışma içine girmiş durumdalar.

Ha bire ziyaret yapıp duruyorlar.

Ya da bir araya gelip meseleyi tartışıyorlar.

Sözüm ona istişare yapıyor, AK Parti’nin eskileri olarak bir araya gelerek hasret gideriyorlar.

Malum, geçtiğimiz günlerde Beyaz Yalı’da eski Bakan Nihat Ergün öncülüğündeki toplantıda Mahmut Civelek, Mehmet İpşiroğlu, Eyüp Ayar, Osman Özgenç, Hasan Saral, Adem Koç, Ali Haydar Bulut ve Vehbi Aydıner yer almıştı.

Anladığımız kadarıyla bu toplantıda Eyüp Ayar’a bir vazife yüklenmiş. Ona belli ki “Gebze bölgesini toparla, ekibi oluştur” denmiş…

Öyle olsa gerek Ayar, Gebze Antik Cafe’de bazı isimleri toplamış, güzel bir toplantı yapmış. Bu toplantıda kimler mi var; hemen aktaralım…

İşin ağababası yine Nihat Ergün…

Eyüp Ayar, davet sahibi…

Çayırova eski Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş…

Engin Güzel…

Köksal Tatoğlu…

Gökhan Altıntaş…

Ergün Kahraman…

Resul Tat…

Fikret Yılmazer…

Gökhan Abanoz…

Faruk Kılıç…

Servet Günay…

Son seçimde Dilovası’nda Ercan Dalkılıç’a destek veren Necati Temiz…

Ve Ali Çetin…

Tabi bunlar etkin ve ensesi en kalın olan isimler. Ayrıca bu isimlerin bunların yakini sayılan 10-15 kişi kadar daha var.

 

NİHAT ERGÜN’ÜN YAPMAK İSTEDİĞİ NE?

İşin başındaki isim Nihat Ergün. Bunu kimse inkar edemiyor. Her şey ayan beyan ortada. Onun yapmak istediği şey bir taraftan nabız ölçerken, diğer taraftan yeni partiye karşı ilgiyi artıracak muhalif bir cephe oluşturmak. Bu muhalif cepheye de haliyle öncülük etmek. Yapılandırılacak teşkilatların listeleri üzerinde hakim olmak.

Fakat Ergün bu ekip oluşturma çabasını öyle bodoslama yapmıyor. Siyasetini ve iletişim kabiliyetini konuşturuyor. Düzenlediği toplantılarda öylesine ifadeler kullanıyor ki, AK Partililiğinden zerre şüphe duymuyorsunuz. Sözlerine hep “AK Parti nasıl toparlanır?” diyerek başlıyor. Bunu söylüyor ki, yeni partiye davet konusunda sıkıntı çıkmasın, yani “Mecbur kaldık” diyebilsin…

Çünkü cümlelerin devamı hep “Toparlanmazsa biz ne yapmalıyız?” şeklinde geliyor.

Gebze’deki toplantıda da böyle oldu. Her ne kadar parti nasıl yeniden düzlüğe çıkarılır diye sordu ve daha sonra milleti kelime oyunları ile bir noktaya çekip, “Galiba böyle bir şansımız kalmadı” imajını çizdi. Üstü kapalı ifadelerle tek adamlığa değindi. “Kimsenin bir hükmü kalmadı” demeye getirdiği sözleri ile “olası” ayrılığını izah etmenin gayreti içine düştü.

Evet, işin şekli şemali bu. Yeni particiler hala hızlı. Nihat Ergün patronları. Bölgesel anlamda lider isimler belirlenmek üzere. Parti kurulması ile ilgili resmi prosedürlerle başladığı andan itibaren il başkanı da kamuoyuna açıklanır.

Bize hayırlı olsun demekten başka bir şey kalmaz…

 

 

 

Mehmet Özmen'in yazısının tamamı için tıklayınız...

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA