Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 13:09:55
Advert
 

Türkkan: Ne AK Parti’ye ne CHP’ye yanaşacağız

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP ile yapılan seçim ittifakının İYİ Parti’nin ruhunu bozmadığını ifade ederek, “İlkelerimizin tavizsiz arkasında durmaya devam ediyoruz. Ne AK Parti’ye ne CHP’ye yanaşacağız” dedi
Türkkan: Ne AK Parti’ye ne CHP’ye yanaşacağız

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, gazetemiz genel yayın yönetmeni Mevlüt Soysal’a bir ziyaret gerçekleştirdi. İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve parti yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette Türkkan, yaptığı ilçe ziyaretlerinde gördüğü tablodan bahsetti. Ekonomideki kötü gidişin halkın öncelikli gündemi olduğunu ifade eden Türkkan, “Halk ekonomi konusunda AK Parti’den umudunu kesmiş durumda” dedi.  

 

YENİ ARAYIŞLAR

Türkiye’nin bu ekonomik tabloda 2023’e kadar seçimsiz gidemeyeceğini ifade eden Türkkan, “2020 yılında mutlaka bir seçim bekliyorum. Çünkü AK Parti ile bu ekonomi daha fazla gidemez. Öte yandan dış politikadaki savrulmalar, Suriyeli konusu, Türkiye’nin ulusal güvenliğinin tehdit altında olması ve sorunların giderek artması, Türk halkını yeni arayışlara sevk edecektir” diye konuştu.

 

 

PARTİ KURMAK ZORDUR

Ali Babacan ya da Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulması beklenen partiler hakkında da konuşan Türkkan, “Sürekli parti kurulma süreçlerini erteliyorlar. Çünkü bu işin kolay olmadığını görüyorlar. Ben parti kuruluşunda yer almış bir politikacı olarak; bu işin zorluğunu bilirim. Bir günde Şırnak’tan İpsala’ya gittim. Teşkilatların oluşması için mücadele verdim. Parti kurmak lafla olmaz” dedi.

 

ONLAR SUÇ ORTAĞI

Türkkan, Türk halkının Ali Babacan ya da Ahmet Davutoğlu’na destek vereceğini düşünmediğini ifade ederek, “Bugün gelinen noktada onların suçu yok mu? Onlar AK Parti’nin suç ortakları değil mi? Bunu halk bilmiyor mu? Yola çıkarken 52 milletvekilinin yeni partiye geçeceğini söylediler. Bense bir elin parmaklarını geçmez dedim. Göreceksiniz, bir elin parmaklarını geçmeyecek” diye konuştu.

 

 

YÖNETMEYE HAZIRIZ

Türkkan, İYİ Parti’nin Türkiye’yi yönetmeye hazır olduğunu ifade ederek, “AK Partinin grup başkan vekilleri bile mecliste, en kompakt grubun İYİ Parti olduğunu söylüyorlar. İYİ Parti yapıcı muhalefet yapıyor. İYİ Parti çözüm önerileri sunuyor. İYİ Parti, Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümüne ilişkin çalışma yapıyor. Yeni partiye ihtiyaç yok. İYİ Parti var” şeklinde konuştu.

 

İLKELERİMİZ VAR

Türkkan, CHP ile yapılan seçim ittifakının İYİ Parti’nin ruhunu bozmadığını ifade ederek, “İlkelerimizin tavizsiz arkasında durmaya devam ediyoruz. Çünkü CHP ile sadece seçim ittifakı yaptık. MHP ile AK Parti ile koalisyon kurdu. Bu yüzden AK Parti’ye benzedi. Biz özümüzü, milliyetçi duruşumuzu her daim koruyacağız. Ne AK Parti’ye ne CHP’ye yanaşacağız” diye konuştu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA