Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 23:42:46
Advert
 

Ortaöğretim yönetmeliği güncellendi

Okulların açılmasına kısa bir süre Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim yönetmeliğini güncelledi. Sınavla öğrenci alan okullarda yabancı dil hazırlık sınıfı açılabilcek. Yeni yönetmelikte cep telefonu kullanımına ilişkin düzenleme de var.
Ortaöğretim yönetmeliği güncellendi

Ortaöğretim kurumları yönetmeliği güncellendi. Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullar, yabancı dil hazırlık sınıfı açabilecek.Hazırlık sınıfları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygun gördüğü kontenjan dahilinde açılacak. Yeni düzenlemeyle yabancı dil öğrenmek isteyen öğrencilerle, buna bir yıl ayırmak istemeyen öğrencilere tercih imkanı tanınacak. Uluslararası program uygulayacak okullara da altyapı sağlanmış olacak. Yönetmelikte nakil koşulları da düzenlendi. Uzun süre tedavi olması gerektiren hastalığı olan öğrencilere nakil ya da geçiş hakkı verildi.

 

NAKİL OLABİLECEKLER

Kanser, diyalize bağlı böbrek hastalığı ve organ nakli gerektiren hastalığa sahip öğrenciler, durumlarını belgeledikleri takdirde , ikamet ettikleri yerde aynı tür okullara bir defaya mahsus nakil olabilecek. Düzenlemeyle cep telefonlarının ders aracı olarak kullanılmasına,, okul yönetimi izin verirse teneffüs ya da öğle aralarında kullanılmasına, öğretmenin bilgisi dahilinde de ders saatleri içinde kullanıma izin verildi. Disiplin cezası öncesinde uyarı mekanizmaları da yönetmelikle mevzuata girdi. Buna göre önce öğrenci uyarılacak. Davranışı devam ederse veli okula çağrılacak. Öğrencinin davranışları ve olası yaptırımlar hakkında bilgilendirilecek. Okula müstehcen veya yasaklanmış araç gereç ve belge getiren öğrenciler ise kınama yerine "okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası" alacak.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA