Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 23:43:42
Advert
 

Başiskele Belediyesi’nin istihdam seferberliğine desteği sürüyor

Başiskele Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi’nin (BAŞ-KİM) istihdam seferberliği tüm hızıyla sürüyor.
Başiskele Belediyesi’nin istihdam seferberliğine desteği sürüyor

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan ve göreve başladıktan kısa bir süre sonra talimatıyla Başiskele Belediyesi bünyesinde Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan BAŞ-KİM Kariyer ve İstihdam Merkezi’ne Başiskeleliler yoğun ilgi gösteriyor. Başkan Yasin Özlü’nün büyük önem verdiği Kariyer ve İstihdam Merkezi, bölgenin iş imkânlarını Başiskele’de ikamet edip iş arayanları aynı sistemde eşleştirerek işveren ve işçi için en uygun istihdama olanak sağlayarak işsiz vatandaşlara umut oluyor. İşverenlere de iş yerine yakın kalifiye eleman bulma konusunda da yardımcı olan BAŞ-KİM, hizmete açıldığı günden beri bugüne kadar yüzlerce iş görüşmesine aracılık etti.

 

BAŞ-KİM 534 KİŞİYİ FİRMALARLA BULUŞTURDU

Hizmete başladığı ilk ay olan Mayıs ayında, 13 kişiyi işe yerleştirme başarısı gösteren BAŞ-KİM, 4 aylık süreçte 610 başvurudan 534 kişinin istihdam edilmesi yönünde işlem gerçekleştirdi. Bu kişilerden 69 kişinin istihdamını sağlayan BAŞ-KİM, Başiskele’deki 85 firma ile de işbirliği geliştirmek için de görüşmeler sağladı. Her yaşa, eğitime ve meslek grubuna uygun işlerin bulunabildiği Kariyer ve İstihdam Merkezi, Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda vatandaşlara hizmet veriyor. 

 

BAŞ-KİM’E BAŞVURMAK ÇOK KOLAY

Başiskele’de ikamet eden ve iş arayan her vatandaşa hizmet veren Kariyer ve İstihdam Merkezi’nde iş arayış sürecinin başlaması ve mülakat evresine geçiş için adayların Başiskele Belediyesi Hizmet Binası’na gelerek özgeçmiş formu doldurmaları gerekiyor. Başiskeleliler, BAŞ-KİM personelleriyle yüz yüze görüşerek özgeçmişlerini hazırlayabiliyor. Ayrıca BAŞ-KİM’e ait olan özel bir yazılımla, müracaatta bulunan adayların özgeçmişleri, adaylar hakkında istihdam uzmanları tarafından tutulmuş mülakat notları ve adaylar hakkındaki tüm süreçler, güvenilirlik esasına göre havuzda tutuluyor. Aynı şekilde çalışan talebinde bulunan işletmeler, personel taleplerini telefonla, e-mail atarak BAŞ-KİM’e bildiriyor. Sisteme girilen personel talepleri detaylı olarak havuza alınıyor. Ayrıca BAŞ-KİM ekipleri, bölgede faaliyetlerini yürüten işletmeleri ziyaret ederek personel taleplerini topluyor.

 


YAKIN TAKİP, DOĞRU ADAY

BAŞ-KİM’in görevi sadece işe yerleştirmeyle sınırlı kalmıyor. BAŞ-KİM istihdam uzmanları, işletmenin taleplerini dikkate alarak en doğru adaylar için seçme değerlendirme süreçlerini başlatmakta ve doğru aday istihdam edilene, başka bir deyişle işletmenin ihtiyacı karşılanana kadar yakın takip esasıyla süreci yönetmeye devam ediyor. İşe yerleştirilen adaylar ve istihdam sağlayan işverenlerin memnuniyeti düzenli olarak değerlendiriliyor.

 

ÜCRETSİZ EĞİTİMLER DE VERİLECEK

Başiskeleliler’in büyük bir memnuniyetle karşıladığı BAŞ-KİM Kariyer ve İstihdam Merkezi’nde ayrıca iş arayanlar ve meslek öğrenmekler için meslek edindirme kursları ve eğitim faaliyetleri de ileriki zamanlarda tamamen ücretsiz olarak verilecek.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA