Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 16:11:19
Advert
 

Muhalif Barolar Kocaeli’de toplanacak

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan adli yıl açılış törenine katılması, 52 baroca eleştirilmişti. Ardından 6 il kongre çağrısında bulundu. Kocaeli Barosu ise kongre çağrısına sıcak bakmıyor
Muhalif Barolar Kocaeli’de toplanacak

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan adli yıl açılış törenine katılmasına tepki gösteren barolardaki hareketlilik sürüyor. Adli yıl açılış töreninden sonra, İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya barolarının yönetimleri, Türkiye Barolar Birliği'nin Olağanüstü Genel Kurul'a çağırma kararı aldı. 4 ilin yanı sıra, Bursa ve İzmir baroları da başkanlarına yetki verdi. Kocaeli Barosu ise çağrıya sıcak bakmıyor. Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Bu hiç gündemimizde yok. Yönetim kurulu toplantısında da gündeme almadık. Seçimle gelen seçimle gider. Kongre çağrısına olumlu bakmıyorum” açıklamasında bulundu.

 

NÖBET KOCAELİ’DE TUTULACAK

Adalet Nöbeti'nin 86. haftasında Kocaeli Adliyesi önünde düzenlenecek. Avukatlar 12 Eylül'de bir araya gelecek. Öte yandan, barolardaki hareketliliğin ardında Türkiye Barolar Birliği'nden de karşı hamle geldi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 22 Eylül'de 79 baro başkanını Ankara'ya toplantıya çağırdı. 6 ayda bir gerçekleştirilen ancak 2018 yılının aralık ayından bu yana yapılmayan toplantının, barolardaki hareketliliğin ardından planlanması dikkat çekti.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA