Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.01.2020 SAAT 19:55:38
Advert
 

Dilovası bonzainin pençesinde

Dilovası’nda yaptığı ziyaretlerde vatandaşların uyuşturucu kullanımının artması ile ilgili şikayetlerini Meclis’e taşıyan CHP’lyi vekil Tahsin Tarhan, “İlçe halkı özellikle bonzaiden şikayetçi. Uyuşturucuya karşı hepimiz birlik olmalıyız” dedi
Dilovası bonzainin pençesinde

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, geçtiğimiz hafta içinde Dilovası’na yaptığı ziyaretlerde, muhtarlardan ve sivil toplum örgütlerinden gençlerin uyuşturucu kullanımının arttığını, bonzai illetinden şikayetçi olduklarını dinlemişti. Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyan Tarhan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın, bakanlık olarak uyuşturucuya karşı önlem almasını teşvik eden önerge verdi.

 

ANA SEBEBİ İŞŞİZLİK

Konu hakkında açıklama yapan Milletvekili Tahsin Tarhan, “Dilovası yerleşkesi ve yapısı itibarıyla sürekli göç alan bir bölgemiz. Aynı zamanda gelir durumu ve yatırımların en az olduğu bölge. İş bulmada zorlanan gençlerimizin uyuşturucuyla tanışma ve bağımlı olma yaşı her geçen gün düşüyor. Ekonomik zorluk çeken ve iş bulamayan gençler uyuşturucuyu psikolojik olarak kendilerine kaçış noktası olarak görüyor. Ancak bu durum daha kötü sonuçlara yol açıyor” dedi.

 

GENÇLERİ KAZANMALIYIZ

Uyuşturucuyla mücadelede devletim tüm kurumlarının harekete geçmesi ve toplumun da tek yumruk haline gelmesi gerektiğini belirten Tarhan, şöyle konuştu: “Ülke genelinde uyuşturucunun hangi bölgelerde hangi yaş aralığında yüksek oranda kullanıldığı belli. Bu bölgelerden birisi de Dilovası. Sağlık ve Gençlik bakanlıkları bu soruna çözüm üretecek projelerle pilot bölgelerden başlamalı ve hem sağlık hem asayiş anlamında gençlerimiz kazanılmalıdır.”

 

UYUŞTURUCUYA KARŞI

TOPYEKÜN MÜCADELE

Ülkede şiddet, uyuşturucu, kadın cinayetlerinin sıradan bir hal aldığını da sözlerine ekleyen Tarhan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler bu durumu kanıksayıp harekete geçmedikçe sıkıntılar daha da büyüyecektir. Uyuşturucuyla birleştiğinde bu tür vahim olayların şekli ne yazık ki daha kötü olabiliyor. İlgili bakanlıkların, sivil toplum örgütlerinin, eğitim camiasının bir an önce hepimizi bir araya getirecek bir proje ortaya koyması gerekmektedir.”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9348 TL 5.9111 TL
Euro
EURO
6.5802 TL 6.5539 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA