Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 01:56:06
Advert
 

Kırım Tatarları'nda Aracı yeniden başkan

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 14’ncü olağan genel kurulunda mevcut başkan Zümran Aracı yeniden başkanlık görevine seçildi
Kırım Tatarları'nda Aracı yeniden başkan

Arif BULUT  - Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Koruma İş Hanı’nda bulunan binasında gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Zümran Aracı 3 yıllığına yeniden göreve seçildi. Kongrede 13 asil, 13 yedek yönetim kurulu üyesi belirlendi. Genel Kurulda 330 üyenin oy kullanma hakkı bulunan kongreye derneğin kurucu başkanı İbrahim Vefa Aracı ve dernek üyeleri katıldı.

 

 

YAKIN ÇALIŞMA İÇERİSİNDE OLDUK

Kongrede konuşan Zümran Aracı kongrede yaptığı konuşmada, “Derneğimizin 25 Eylül 2016’da yapılan son olağan genel kurulundan bugüne kadar yönetimimiz çok farkı konularda tüzüğümüze uygun olarak etkinlikler gerçekleştirdi. Yönetimimiz Kırım’dan tedavi olmak üzere gelen soydaşlarımızın Türkiye’deki hastanelere yerleştirilmesinde Odesa Başkonsolosluğu ve Sağlık Bakanlığı ile yakın çalışma içerisinde olmuştur. Hasta soydaşlarımızın İstanbul, Ankara ve Kocaeli ‘deki hastanelerde tedavileri devam ediyor” dedi.

 

 

SOYDAŞLARIMIZA YARDIMCI OLDUK

Aracı sözlerini, “Derneğimiz bu dönem içerisinde vatan Kırım’da her Ramazan ayında farklı yerlerde iftar yemekleri vermiştir. Derneğimiz her Kurban Bayramı’nda soydaşlarımıza yardımcı olmuştur. 3 yılda yaklaşık 400 kurbanlık koyun Kırım’ın farklı köylerinde kesilerek soydaşlarımıza dağıtılmıştır. Birçok kurum ve kuruluşla uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kongremize katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

 

İŞTE YENİ YÖNETİMİ

Zümran Aracı, Vefa İbrahim Aracı, Zahit Oğurlu, İzzet Toplu, Cavidan Toplu, Seyhan Tonguç, Erdem Özen, Nevzat Ülker, Erhan Uğur, Vedat Doğusel, Can Özgülenç, Coşkun Özşeker, Ferit Toplu.

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

Hilmi Özdilek, Ayla Cürgen, Bahadır Batur, Meriç Esen, Şerif Gözlemen, Kaniye Eser, Nesrin Toplu, Birtan Haşimoğlu, Nihal Boradan, Sebahat Aybar, Dilek Sarp, Ali Ozan Uğur, Vedat Binbir.

 

DENETİM

Ersan Kaynaş, Gökhan Yenipazar, Bahri Tonguç.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA