Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 02:12:48
Advert
Advert
 

Balık fiyatları düşüyor

Denizlerde av sezonunun açılmasıyla balık tezgahlarında artan çeşitliliğin fiyatları düşürmesi vatandaşın yüzünü güldürdü. Tezgahlarda fiyatı en çok düşen balıkların başında ise kilosu 40 TL'den 20 TL'ye düşen hamsi yer alıyor
Balık fiyatları düşüyor
Advert

 

Boran KAYALAR - Balık sezonunun açılmasının ardından tezgahlardaki balık çeşitliliğinde artış sürüyor. Avlanma ile birlikte çeşitliliğin artması sonrasında Balıkhandaki balık fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Tezgahta fiyatların yüzde 50'ye kadar düşmesi hem satıcıları hem de alıcıları memnun etti. Sezonun ilk günlerinde cep yakan fiyatların düşmesi vatandaşların balığa olan ilgisini arttırdı.

 

 

FİYATLAR DÜŞECEK

Balıkhan balık pazarında sezonun ilk gününde 30 TL’den satılan istavritin fiyatı 20 TL’ye düştü. Balık tezgahlarının vazgeçilmezi olan hamsinin ise kilogram fiyatı 40 TL'den 20 TL’ye düştü. Mezgitin kilogram fiyatı ise 30 TL’den 20 TL’ye düştü. Balık fiyatlarının yavaş yavaş düştüğünü belirten balıkçı esnafı, balığın bollaşmasıyla beraber fiyatların daha da düşmesini beklediklerini söyledi.

 

 

BALIK FİYARLAR

HAMSİ: 20
MEZGİT:20
İSTAVRİT: 20
SARDALYA: 15
LEVREK: 15

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA