Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.01.2020 SAAT 16:47:49
Advert
 

Hürriyet: Tweetler o DJ’ye ait değilmiş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, SanatFest’te sahne alan ve Atatürk’e hakaret edip PKK’yı öven tweetler atan Kardelen Kardelen Başak hakkında, gazetemize konuştu: “Tweetler o DJ’ye ait değil, bizi kimse PKK’yla yan yana getiremez”
Hürriyet: Tweetler o DJ’ye ait değilmiş

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’te infial yaratan DJ meselesi ile ilgili gazetemize konuştu ve şunları söyledi: “Öncelikle biz İzmit’e gelen herkesin tüm detaylarıyla geçmişini bilemeyiz. O festivale de onlarca katılımcı var. Bunların tamamıyla alakalı ayrıntılı bir şekilde tarama yapıldı. Terör örgütüne destek olduğu iddia edilen tvitlerin ardından ise kendisine ulaşıldı. Kendisi, mahkemeden beraat kararlarını bize ulaştırdı. Aynı zamanda o tvitlerin büyük bir bölümünün kendisine ait olmadığını söyledi. Ayrıca o DJ hukukçuymuş. Bir hukukçu olarak ben nasıl böyle tvitleri atarım, bu tvitler benim olsa ceza almam gerekir dedi.

 

BİZ DÜZENLEMEDİK

Bu etkinliğin düzenleyicisi ayrıca SanatFest. 11 yıldır Türkiye’nin birçok yerinde festival yapıyorlar ve festivallerin doğduğu yer Sakarya. Biz belediye olarak sadece yer temini yapıyoruz ve lojistik hizmeti sunuyoruz. Bütçemizden bir lira harcamıyoruz. Fakat birileri hakkımda linç kampanyası düzenlemek için bekliyor. Onlar hakkında hukuki işlem yaptıracağız. Bizi kimse PKK ile yan yana getiemez.”  

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA