Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.01.2020 SAAT 15:23:20
Advert
 

Açıklama geldi

Açıklama geldi

Burçin SAĞLAM AYSU-İzmit Belediyesi'nin eylül ayındaki ara meclisi 13 Eylül Cuma günü saat 15.00'te gerçekleşecek. Meclis gündem maddelerindeki taşıt ve iş makinelerinin satın alınması teklifi ve bu konuda belediye başkanına yetki verilmesi konuları görüşülecek. Komisyona gönderilen ilgili maddeler herkesin gündeminde. Cuma günü komisyondan gelecek olan rapor AK Partililer tarafından kabul edilecek mi edilmeyecek mi merak konusu. Bu akşam AK Parti'nin her hafta olduğu gibi grup toplantısı vardı. Toplantıda İzmit Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yer alan AK Partili meclis üyesi Hayrettin Ünlü, meclis üyelerine komisyonun çalışmasını aktardı. Araçların kiralanması mı yoksa satın alması daha ekonomik olacak her zaman bu sorulmuştu.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

İzmit Belediye Meclisi eylül ayı toplantısında komisyona havale edilen araç alım işi, cuma günü yapılacak ara meclis toplantısı öncesi AK Parti grubu tarafından masaya yatırıldı.  AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney başkanlığında aylık meclis grup toplantıları uzun süredir haftalık yapılıyor. Grup toplantısının dün akşamki konusu İzmit Belediyesi’nin 197 araç alımıyla ilgili komisyona havale edilen talebiydi. Araçların alımı mı, yoksa kiralanması mı daha karlı olacağı masaya yatırıldı. Meclis üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıda emsal kararlar incelendi. Mali hesaplar yapıldı. İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in alım yoluyla belediyeyi 40-45 milyon TL kara geçireceği yönünde ortaya bir iddia attığını ancak bu hesapla ilgili talepte bulunmalarına rağmen kabataslak açıklamalar yapıldığını ancak detaylı açıklama yapılmadığını belirterek, “Biz kendi adımıza gerekli araştırmayı yapıyoruz. Daha önce belirttiğimiz gibi 40-45 milyon değil, 1 TL İzmit’in menfaati varsa biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Araştırmalarımız sürüyor. Grup olarak cuma günü yapılacak ara meclise kadar 3 toplantı daha yapacağız” dedi.

 

 

Maddeler şöyle;

5393 sayılı Belediye Kanun'un 85. maddesi (b) bendi ve 05.01.1961 tarihli ve 237 sayılı Taşıt Kanunu'nun 1.maddesinin (a) fıkrası hükmü gereği Hazine Müsteşarlığından  KDV muafiyeti için müracaat edilecek taşıt ve iş makinelerinin satın alınması teklifi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 27.08.2019 tarih ve 3553 sayılı yazısı.


Araç ve iş makinelerinin satın alınmasında kullanılmak üzere İller Bankasından veya yurtiçi Bankalardan kredi/leasing kullanılmasına ve bu konuda tüm işlemlerin yürütülmesi ve gerektiğinde teminat mektubunun alınmasında Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi ile ilgili  Mali Hizmetler Müdürlüğünün 27.08.2019 tarih ve 3552 sayılı yazısı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA