Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 13:49:01
Advert
Advert
 

İlk ders zilini protokol çaldı

2019-2020 Eğitim – Öğretim Yılı Açılış Töreni Karamürsel’in Yalakdere Köyü’nde gerçekleştirildi. Tören sonrası protokol üyeleri ilk ders zilini birlikte çaldı.
İlk ders zilini protokol çaldı
Advert

Arif BULUT -2019-2020 Eğitim – Öğretim Yılı Açılış Töreni Karamürsel’in Yalakdere Köyü’nde gerçekleştirildi.  Açılış töreni İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Sonrasında program halk oyunları gösterisi ve protokol konuşmalarıyla devam etti. İlkokul ve ortaokulda eğitim gören öğrenciler ilk ders zilinin çalmasıyla sınıflarına girerek derslere başladılar. Törende konuşan Vali Vekili Suat Yıldız “Ülkelerin en büyük gücü eğitimli insan gücüdür. Çocuklarımızın ve gençlerimizin fırsat eşitliği içerisinde imkanlardan yararlanması için yoğun bir çaba içerisindeyiz” dedi.

 

GENİŞ KATILIM

Törene Vali Vekili Suat Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Yalakdere Ortaokulu Müdürü Mustafa Ferhat Ulaş, Yalakdere İlkokulu Müdürü Oğuz Gülmez, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, MHP Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Vali Hüseyin Aksoy izinde olduğu için programa katılmadı.

 

SONUÇLAR SİLSİLESİYLE İLERLEMEKTEDİR

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Yeni eğitim öğretim yılımız ilimize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Tüm kadim kültürlerde bilgi daima saygınlığa sahip olmuştur. İnsanların zihinsel ve duygusal gelişimini sağlaması bilgi aracılığıyla gerçekleşmiştir. Bilgi toplumların ilerlemesinin tek yoludur.  Bugün sınıflarınıza girecek ve öğrendiğiniz mutlu bir yıl geçireceksiniz. Eğitim hayatı uzun soluklu bir yoldur. Hayat sebepler ve sonuçlar silsilesiyle ilerlemektedir. Dürüstlük, sabır, adalet gibi değerlere sahip olmak bizi aydınlığa çıkarır. Bu bilinçle hareket edeceğinize inanıyorum. Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir. Her çocuk inci tanesi gibidir. Her çocuğun farklı yetenekleri ve hayalleri vardır” dedi.

 

 

2023 EĞİTİM VİZYONU

Çelik’in ardından konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er  “Bakanlığımız 2012’den beri her yıl illere bakanlık temsilcisi gönderiyor. Bakanlık adına buradayım. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  Kocaeli’de 439 bin 497 öğrenci ve 26 bin 546 öğretmenle eğitime başlıyoruz. Kocaeli eğitimde başarılı bir ilimiz. 2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde hedeflerimize doğru ilerliyoruz” dedi.

 

GÜZEL BAŞARILAR ELDE ETTİK

Ahmet Er’in ardından kürsüye gelen AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Eğitim öğretim yılına daha başlamak üzere hep birlikte Yalakdere’deyiz. Başarılı bir eğitim öğretim yılı olsun. Hedefimiz bizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak nesilleri yetiştirmektir. Gençlerimizin İnsanı Kamil olarak yetiştirmek boynumuzun borcudur. Eğitim siyaset üstü bir mesele. Eğitim ortak meselemiz. Okulumuzun, öğretmenlerimizin yanlarında olacağız. Eğitim alanında Kocaeli’de çok güzel başarılar elde ettik. Eğitim meşakkatli bir yol” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA