Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 13:54:07
Advert
 

Genç nüfusun yüzde 45'i mutsuz

Genç nüfusun yüzde 45'i mutsuz

Evet yapılan son araştırmalar mutlu olmadığımızı söylüyor. Dünya mutluluk raporuna göre ülkemiz 156 ülke arasında 79. sıradaymış. Şaşırdık mı? Tabiî ki hayır. Bakın şöyle etrafınıza kaç tane içten gülen, dertsiz, tasasız, kaygısız insan görüyorsunuz. Kimi iş bulamayan çocuğu için endişeli, kimi hasta çocuğuna ilaç alamadığı için mutsuz, kimi işsiz kaldığı için, kimi şiddet gördüğü için mutsuz. Mutsuzuz işte sebep ararsan çok. Yapılan araştırmaya göre; Türkiye’de erkeklerin yüzde 51’i, kadınların ise yüzde 43’ü mutsuz. Türkiye genelinde fiziksel şiddet gören ancak kimseye bahsetmeyen kadın oranı %49. Araştırmalar mutlu çiftlerin mutsuzlara oranla 2 kat daha sağlıklı yaşadığını gösteriyor.

TÜİK tarafından yayımlanan “İstatistiklerle Gençlik” verilerine göre, toplumun %16’sını oluşturan 15-24 yaş grubundaki yaklaşık 13 milyon oranındaki genç nüfusun %45’i mutsuz. TÜİK’in “Yaşam Memnuniyeti Anketi”ne göre ise mutsuz olduğunu beyan edenlerin oranı 2018 yılında bir önceki yıla göre %58’den %53’e geriledi. Araştırmaya göre erkeklerin %51’i, kadınların %43’ü mutsuz olduğunu ifade etti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA