Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 06.12.2019 SAAT 21:16:01
Advert
 

Barolar Kocaeli’den seslendi

Kocaeli Barosu öncülüğünde Kocaeli Adliyesi önünde, 15 ilin baro başkanının da katılımıyla, “Bağımsız savunma, hukukun üstünlüğü, adil yargılanma hakkının kullanımı için; Adalet nöbeti” programı gerçekleştirildi
Barolar Kocaeli’den seslendi

Düzenlenen programaKocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Aydın Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Burak Özdemir, Bolu Barosu önceki dönem Başkanı Ferit Atalay, Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun, Çanakkale Barosu Başkanvekili İbrahim Cem Erbil, Diyarbakır Barosu Başkanı Cihan Aydın, Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, Kırklareli Barosu Başkanı Turgay Hınız, Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Şanlıurfa Barosu Başkanvekili Vedat Karahan, Tekirdağ Barosu Başkanı Sedat Tekneci, Tunceli Barosu Başkanı Kenan Çetin, Van Barosu Başkanı Zülküf Uçar, Yalova Barosu Başkanı Fedayi Doğruyol, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve çok sayıda baro üyesi avukat katıldı.

 

UZAK YOLLARDAN GELDİLER
Programda konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Bugün, Çağlayanda başlayan ve ilk adımı Bursa olmak üzere Anadolu illerini dolaşan Adalet nöbetinin 86’sında Kocaeli’deyiz. Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Hatay, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Tekirdağ, Tunceli, Van ve Yalova illerimizden Baro Başkanlarımız ve meslektaşlarımız, adalet arayanların gönüllü sözcülüğünü yapmak için uzak yollardan geldiler. Hoş geldiler, sefalar getirdiler. Esas olan ‘Vatan ve bu vatanda yaşayan tüm yurttaşlarımızın hukuk devletinin sağladığı güvence ile huzur ve barış içerisinde yaşamasıdır’  diyen bizler, tarihi sorumluluklarımızın gereğini yerine getiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

ÖZGÜRLÜKLERİNİ YİTİREN GAZETECİLER İÇİN BURDAYIZ
“Adalet arayan herkesin sesi olmaya devam ediyoruz” diyen Candemir, “Şule Çet, Ecem Balcı, Rabia Naz, Emine Bulut, Müzeyyen Boylu gibi nice şiddet mağduru, katledilen kadın için, çalışma hayatında engellenen yok sayılan, cinsiyeti ya da cinsel tercihi sebebiyle baskılanan, haksızlığa uğrayan insanlar için, üstün yararını koruyamadığımız bedeni, aklı ve emeği istismar edilen çocuklarımız için, FETÖ, DEAŞ, PKK, DHKP-C ve benzeri terör örgütlerinin hain saldırıları nedeniyle hayatlarını kaybeden Mehmetçiklerimiz, güvenlik güçlerimiz, yurttaşlarımız için buradayız. Faili meçhule kurban verdiğimiz Türkiye’nin aydınları Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Necip Hablemitoğlu için, görev şehidimiz Mehmet Selim Kiraz, Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, Tahir Elçi için, kalemlerine pranga vurulan, ifade özgürlüğü ve halkın haber alma hürriyeti için mücadele ederken özgürlüklerini yitiren gazeteciler için buradayız” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

 

 

SAVUNMA HAKKI VE HAK ARAMA ÖZGÜRLÜĞÜ
Candemir sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Bizler; yargı önünde temsil ettiğimiz yurttaşlarımız ile birlikte ve bir yurttaş olarak,  hukuk devletinde insan onuruna yakışır bir biçimde yaşamak ve bu ideale kavuşmak amacıyla buradayız. Mesleğimizin hukuk devleti, demokrasi, temel hak ve özgürlüklerin teminatı olduğunun bilinç ve sorumluluğu ile cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı kalarak tüm bu kutsal değerler için mücadele azim ve inancıyla buradayız ve hep burada olacağız. Demokrasi tarihimizde kara bir leke olan 12 Eylül askeri darbesinin yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik Kayıtsız ve Şartsız Milletindir’ şiarı gereğince;  demokrasinin vazgeçilemez olduğunu, savunma hakkı ve hak arama özgürlüğünün ise hukuk devletinin ve demokrasinin temel ölçütü olduğunu bir kez daha vurgulayarak hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7669 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.4016 TL 6.3760 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA