Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 06.12.2019 SAAT 21:15:05
Advert
 

'Gerektiğinde en kuvvetli muhalefeti yaparız'

SanatFest'te sahne alan DJ Kardelen Başak Altınsoy hakkında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız “ Gerektiği zaman biz en kuvvetli muhalefeti yaparız. Bize söylenen DJ’yin paylaşımlarının sahte olduğu ve hakkında açılan davadan beraat ettiğidir. Biz buna inanmak zorundayız” dedi
'Gerektiğinde en kuvvetli muhalefeti yaparız'

 

Arif BULUT  - İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklaması ile ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen SanatFest'te sahne alan ve sosyal medya hesabında paylaştığı iddia edile görüntülerle tepki toplayan DJ Kardelen Başak Altınsoy hakkında konuşan Yıldız, gerektiğinde en kuvvetli muhalefeti yapacaklarını belirterek “Biz CHP değiliz. DJ konusunda bizim milliyetçi ve muhafazakar tabanımız herkesten fazla tepki gösterir. Bize söylenen DJ’yin paylaşımlarının sahte olduğu ve hakkında açılan davadan beraat ettiğidir. Biz buna inanmak zorundayız. Biz Fatma Kaplan Hürriyet’e organizasyonu yapan isimlere  dikkat etmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

 

BİZ CHP DEĞİLİZ

Basın açıklamasında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız “ Kocaeli basını ülke genelinde etkin bir yapıda. Fakat sapla samanı da karıştırmamak lazım. Biz CHP ile bir ittifak yaptık. Bunun nedeni de ne olduğu belli olmayan bir Cumhurbaşkanlığı sistemi var. Herkes birbirinin yaptığından sorumlu tutulmamalı. Kocaeli’nde Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere bir ittifak yaptık ve sadece İzmit’i kazanabildik. Fatma Kaplan Hürriyet’e İYİ Parti’de bir sempati duyulmaktadır. Biz CHP değiliz. DJ konusunda bizim milliyetçi ve muhafazakar tabanımız herkesten fazla tepki gösterir. Bize söylenen DJ’yin paylaşımlarının sahte olduğu ve hakkında açılan davadan beraat ettiğidir. Biz buna inanmak zorundayız. Biz Fatma Kaplan Hürriyet’e organizasyonu yapan isimlere dikkat etmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

 

EN KUVVETLİ MUHALEFETİ YAPARIZ

İzmit Belediyesine İstanbul’dan işçi alındığı iddiaları ile ilgilide değerlendirmede bulunan Yıldız “ İstanbul dışından bir işçi alındıysa biz buna en kuvvetli muhalefeti yaparız. Kocaeli’nde bu kadar işsizlik varken. Şehir dışından belediyeye bir işçi alınması doğru değildir. Biz belediye başkanı seçilen insanı, İzmit halkına hizmet edeceğini biliyoruz. Eksik ve yanlış bir harekette en fazla muhalefeti gösterecek bir siyasi hareketiz. 6 aylık süreçte belediye başkanları alışma süreçlerini atlattı. İzmit’te insanların yüzü gülmeye başladı. Gülümse İzmit sloganı İzmit’te tutmuştur. Pazartesi günü Düzce’de sel felaketinden mağdur olan insanlarına bir kamyon yardım ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

 

KENDİ İŞLERİMİZİ İHMAL ETTİK

İl Başkanlığı görevi ile ilgilide konuşan Yıldız “ Ben görev adamıyım. Bana devredilen görevi elimden geleni yapıyorum. Kongre sürecinde hiç kimsenin önünü kapatmamak için adayım demem doğru olmaz. Herkes aday olabilir. Ben siyaseti bir iş olarak yapmıyorum. Siyaset bizim için iktidar olabilmek için bir araç. Kendi işlerimizi ciddi bir şekilde ihmal ettik. Mart ayında gerçekleştirilecek olan kongremize kadar birçok arkadaşımız hevesli. İl yönetimi ile bu konuyu hala konuşmadık. Biz bir ekibiz. Yapacağımız toplantı ve değerlendirmelerin ardından kararımız netleşecektir” dedi

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7669 TL 5.7438 TL
Euro
EURO
6.4016 TL 6.3760 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA