Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 19.01.2020 SAAT 16:12:33
Advert
 

Bayraktar disipline verildi!

Lastik-İş Başkanlar Kurulu, Kocaeli Şube’nin yönetim kurulu üyelerinin de desteğini alarak, Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ı ihraç istemiyle disipline gönderdi
Bayraktar disipline verildi!

LASTİK-İş Başkanlar Kurulu, son günlerde genel merkeze dönük açıklaması ve saldırıya uğramasının ardından genel başkan ve yönetimini suçlaması nedeniyle Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar için toplandı. Genel Başkan Alaaddin Sarı ve şube başkanlarının yer aldığı toplantıda, Yusuf Bayraktar, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.  

 

ÇİRKİN İFTİRALAR

Başkanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada, bir süredir Lastik-İş’i hedef alan haber ve yorumların arttığı belirtilirken, “Bu haber ve yorumların büyük bölümünün bir şube başkanının kaynak gösterilerek yapıldığı anlaşılmaktadır. Sendikamız Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’a dayandırılan haberlerle Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve merkez yönetim kurulu üyelerimiz çirkin iftiralarla karşı karşıya kalmaktadır” denildi.   

 

SALDIRI KINANDI

Bayraktar’ın kavga olayının sendikayı küçük düşürecek şekilde basına yansıdığının belirtildiği açıklamada, “Başkanlar Kurulumuzun hiçbir şekilde bir saldırgan davranışı onaylaması mümkün değildir. Bu nedenle Başkanlar Kurulumuz Bayraktar’a yapılan saldırıyı da kınamaktadır” denildi. 

 

LEKELEMEYE ÇALIŞANLAR

Nedeni ne olursa olsun hiçbir güç ve kimsenin sendikayı karalayamayacağının ifade edildiği açıklamada, “Bir süredir devam eden haber ve yorumlarda olduğu gibi, bu olayda da, Bayraktar’ın sahip olduğu unvan ve yetkilerle bağdaşmayan sorumsuz bir davranış içine girdiği görülmüştür. Bayraktar, konuyla ilgili yaptığı basın toplantısında da aynı tutumu sürdürmüştür. Daha önce, Onursal genel Başkanımız Abdullah Karacan’a saldırarak anısını lekelemeye çalışanların arkasında duranlardan birinin de, Yusuf Bayraktar olduğu anlaşılmıştır. Son gelişen olaylardan sonra da, kendisinin içinde yer aldığı olayın sorumluları olarak sendikamızın Genel Başkanı ve genel merkez yöneticilerini isim vererek suçlamaktadır” denildi.

 

KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ

Açıklama şöyle devam etti: “Bu ortam içinde, Bayraktar’ın sendikamızı kamuoyu önünde küçük düşüren söylem, tutum ve davranışlarıyla, sendikanın itibarına zarar veren ve sendikamızın geleceği ile üyelerimizin hak ve çıkarlarını tehlikeye düşüren davranışlarına daha fazla anlayışla yaklaşılması mümkün değildir. Çünkü Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak, onurlu mücadele tarihi boyunca her türlü saldırıya göğüs germiş bir sendika olan Lastik-İş’in birlik ve dayanışmasını yok etmeye, sendikada ayrımcılık yapmaya ve düşmanlıklar yaratmaya yönelik hiçbir davranışa izin vermemiz söz konusu olamaz. Bu çerçevede Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’m davranışlarını sendikamızın birliğini bozucu ve tüzel kişiliğini küçük düşürücü gördüğümüzü açıkça vurguluyoruz. Aynı şekilde yaşanan bu gelişmelerden dolayı Yusuf Bayraktar’ın takındığı tutum ve yaptığı açıklamaları doğru bulmadığımızı ve şiddetle reddettiğimizi belirtiyoruz.

 

ÇAĞRI YAPILDI

“Açıkladığımız bu nedenlerle bizler Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulunu oluşturan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanı dışında kalan bütün şubelerin başkanları ve Kocaeli Şubesi dahil bütün şubelerin yönetim kurulu üyeleri olarak, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz’a Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile Disiplin Kuruluna sevk işleminin başlatılması için çağrı yapıyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi hiçbir kişi ya da kurumun işçi sınıfının göz bebeği olan, 70 yıllık köklü ve onurlu bir mücadele tarihi bulunan sendikamıza zarar vermesine izin vermeyeceğimizi ve bu uğurda tüm Lastik-İş üyeleri ile birlikte sonuna kadar mücadele edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.8758 TL 5.8523 TL
Euro
EURO
6.5387 TL 6.5126 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA