Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.02.2020 SAAT 16:23:17
Advert
 

KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 16 Eylül’de başlıyor

Kentin Halk Üniversitesi, yeni dönemde 12 ilçede ve 334 branşı ile eğitimin hizmetinde olmaya devam edecek
KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 16 Eylül’de başlıyor
rek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, yeni eğitim dönemine 16 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Halk Eğitiminde kentin tartışmasız en önemli kurumlarından biri olan KO-MEK, yeni eğitim döneminde Kocaeli’nin 12 ilçesinde ve birbirinden farklı branşlarıyla ücretsiz eğitim vermeye devam edecek.

 

 

YENİ DÖNEMDE 334 BRANŞI İLE EĞİTİMİN HİZMETİNDE

KO-MEK, yeni eğitim döneminde kentin her köşesindeki kurumlarıyla eğitimin hizmetinde olmayı sürdürecek. 12 ilçede ve 42 kurs merkezinde toplam 334 branşta hizmet verilecek. İsteyen her vatandaş www.komek.org adresi üzerinden online başvuru yöntemi ile eğitim almak istediği branşa kayıt yaptırabiecek.

 

 

TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM

KO-MEK yeni eğitim dönemi için tüm hazırlıklarını tamamladı. İlçelerde kurulan stantlar aracılığıyla saha çalışmaları yapılarak vatandaşlara KO-MEK branşları tanıtıldı. KO-MEK’in eğitim kadrosu da yeni eğitim döneminde vatandaşlara en iyi ve kaliteli eğitimi verebilmek amacıyla zümre toplantılarını yaparak yıllık planlarını hazırladı. Kurs merkezleri de, boya-badana, su ve elektrik aksamlarındaki tadilat çalışmaları kapsamında elden geçirildi.

 

 

KENTİN EĞİTİMDEKİ MARKA DEĞERİ

Bilindiği gibi KO-MEK bundan 15 yıl önce halka ücretsiz eğitim vermeye başladı. 15 yıllık dilimde, 604 bin 821 kursiyere farklı branşlarda hizmet verildi.

Geçtiğimiz eğitim döneminde ise 71 bin 516 kursiyer eğitim aldı.

 

 

EN BÜYÜK İLGİ İSTİHDAM BRANŞLARINA

KO-MEK, eğitimde fırsat eşitliğinin adresi oldu. Her kesimden her yaştan vatandaş, KO-MEK’in kapısını çalarak eğitim alma hakkını kullandı. Sanat branşları özellikle emekli vatandaşların ilgisiyle dolup taşarken, mesleki branşlar da, ülkenin istihdam hamlesine can verdi. KO-MEK’te Arıcılıktan, Kaynakçılığa, Sıhhi Tesisatçılıktan, Havuz Suyu Operatörlüğüne kadar 134 doğrudan ve dolaylı istihdam branşında vatandaşlara meslek eğitimi verildi.

Bu sayede çok sayıda kişi ya kendi işini kurarak patron oldu, ya da elindeki KO-MEK sertifikası sayesinde  “vasıflı çalışan” kimliği ile rahatça iş buldu.

 

 

SOSYAL PROJELERİ BİRLİKTELİĞİMİZE GÜÇ VERDİ

KO-MEK bir eğitim kurumu olmanın yanı sıra hayata geçirdiği sosyal projeleriyle de, bizi biz yapan değerlere anlam kattı. KO-MEK Vefası, KO-MEK Bohçası ve KO-MEK Hurması projeleri;  bir olmanın, birlik olmanın anlamını taçlandırarak, gönül belediyeciliğinin önemini ortaya çıkarttı. KO-MEK’in bu anlamlı sosyal projeleri yeni eğitim döneminde de aynı anlayışla yoluna devam edecek.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0778 TL 6.0536 TL
Euro
EURO
6.5813 TL 6.5550 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA