Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 10:30:18
Advert
 

Yenikent Pazarı yeni yerine taşınıyor

Derince Belediyesi’nden yapılan açıklama ile Yenikent Mahallesi’nde pazartesi günleri kurulan pazarın, 16 Eylül 2019 Pazartesi günü itibariyle Yeni Kapalı Pazar alanındaki yeni yerinde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi
Yenikent Pazarı yeni yerine taşınıyor

Konuyla ilgili Derince Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde; “Belediyemiz tarafından Yenikent Mahallesi’nde geçtiğimiz dönem inşası başlayan Kapalı Pazar’ın yapımı tamamlanmıştır. Belediye Meclisi’nde 09.07.2019 tarihinde oy birliği ile alınan kararla eski açık pazarın iptali ve Yeni Kapalı Pazar yerinin faaliyete geçeceği alan belirlenmiştir. Belediye Meclisi bünyesinde alınan bu karar, 15.08.2019 tarihinde Pazarcılar Odası ve Esnaf Odası’na tebliğ edilmiştir. Pazarcılar Odası Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde pazarın 16 Eylül 2019 tarihi itibariyle yeni yerine taşınması noktasında tebliğde bulunulmuştur”

 

BİLDİRİM YAPILDI
“Pazarcılar Odası ile yapılan bu görüşmelerde oda yönetimi, pazarcı esnafının daha rahat hizmet sunabilmesi amacıyla projede işyeri olarak görülen doğu tarafındaki bazı dükkanların bedeli mukabilinde kullanımlarına sunulmasını teklif etmişlerdir. Bu talep belediyemiz tarafından olumlu karşılanmış olmakla birlikte gelinen son noktada Pazarcılar Odası, pazar yerine ilaveten diğer dükkanların da bedelsiz olarak kendilerine tahsis edilmesini talep etmişlerdir. İşyeri olan dükkanların teknik olarak bedelsiz verilmesi mümkün değildir. Pazartesi günü itibariyle pazarın, Yeni Kapalı Pazar Alanı’nda kurulmasıyla alakalı proje üzerinde tüm çalışmalar tamamlanmış olup, Pazarcılar Odası’na gerekli bildirimler yapılmıştır. Daha önceden alınan karar doğrultusunda pazartesi pazarı 16 Eylül 2019 Pazartesi günü itibariyle Yeni Kapalı Pazar Alanı’ndaki yerinde daha modern ve hijyenik şartlarda hizmet vermeye başlayacaktır”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA