Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.01.2020 SAAT 08:14:35
Advert
 

Türk Ocakları helva dağıttı

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla Sabri Yalım Parkı’nda açılan stantta vatandaşlara helva dağıttı
Türk Ocakları helva dağıttı

 

Arif BULUT - Helva dağıtım programına Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’in yanı sıra BBP İl Başkanı Bayram Kurtaran, BBP Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yaklaşık 1000 kişilik helva dağıtımı öncesi konuşan Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Yaşantısıyla, davranışlarıyla, cesaretiyle yalnızca İslam alemine değil, tüm insanlığa örnek olan, haksızlığa, zulme boyun eğmeyen, Peygamber efendimizin torunu, 4’üncü halife Hz. Ali’nin oğlu, Hz. Hüseyin ve beraberindeki çoğunluğu kadın, çocuk ve yaşlılardan oluşan Müslümanlar; Irak’ın Küfe şehrinde Yezid’in zulmünden bıkan Müslümanların davetine icabet etmek için yola koyulduğu sırada 10 Ekim 680 yılında Muaviye’nin oğlu Yezid’in ordusu tarafından Kerbela Çölü’nde pusuya düşürülerek şehit edilmiştir. Şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

UYANIK OLSUNLAR

 “Muharrem ayı yas ayıdır” diyen Demir  “Türk Ocakları Kocaeli Şubesi tarafından sizlere ikram edilen helvalar bu yas ayı vesilesiyledir. Yüce Allah Hz. Hüseyin ve beraberindeki müminlerin şehadetlerini kabul eylesin. Muharrem ayında tutulan oruçlar, edilen dualar kabul olsun, Müslümanlar da bu üzücü olayı örnek alarak İslam karşıtlarının ve onların maşası müşriklerin-münafıkların Müslümanların üzerlerinde oynadığı oyunlarına karşı uyanık olsunlar, Kerbela hadisesinin nedenleri anlaşılır ise İslam dünyasının bugün içerisinde bulunduğu sorunlar çözülür” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9567 TL 5.9330 TL
Euro
EURO
6.5687 TL 6.5425 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA