Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 22.02.2020 SAAT 03:26:04
Advert
 

'İzmit’te sorun çözemeyen bir meclis var'

Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül “İzmit’te sorun çözemeyen bir meclisi var. İzmit halkı CHP’ye başkanlığı, AK Parti’ye ise muhalefet görevi verdi. CHP uzun yıllardır muhalefette olduğu için iktidarı unuttu. AK Parti de yıllardır iktidarda olduğu için muhalefet yapmayı unuttu” dedi
'İzmit’te sorun çözemeyen bir meclis var'
rek

Arif BULUT - Mustafa Nazlıgül basın açıklamasında gerçekleştirdiği konuşmada, “ İçerisinde bulunduğumuz Muharrem ayının tüm islam alemine hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. İzmit Körfez ve Başiskele İlçelerimizin kongrelerini tamamladık. 21 Eylül’de Kartepe ilçemizin 28’inde Karamürsel ilçemizde kongremizi yapacağız. Daha sonra diğer ilçelerimizde kongrelerimi yapacağız” dedi.

 

CEZALAR CAYDIRICI OLMALI

“Eğitim-Öğretim yılına başladık. Geçen yıl başarısız bir yıl geçirdik. Bu yıl başarı anlamında umutlanacağımız bir yıl olmasını diliyoruz” diyen Nazlıgül sözlerinin devamında, “Eğitim yılında öğrencilerimizin mutluluklarını paylaşıyoruz. Zehir tacirleri okullarımızın önüne kadar geldi. Emniyet güçlerimiz gereken önlemleri alıyor fakat cezaların daha caydırıcı ve ağır olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

TRANSFERİN AÇILMASI MUTLU ETTİ

Kocaelispor’un durumuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Kocaelispor’daki mevcut yapı, borçların ödenmesi, transferin açılması bizleri mutlu ediyor. Onların elde edecekleri başarılar bizler çok mutlu edecektir” diye konuştu.

 

RAKAMLAR KORKUTUCU DURUMDA

DP İl Başkanı Nazlıgül, “Festivallerdeki yarışı, halka hizmet noktasında yapılmalı. Kocaeli’nde esnaf kan ağlıyor. Maalesef esnafımızın durumu çok kötü. Kocaeli’nde mali sıkıntı yok diyorlar ama asgari ücretle insanlar çalışmak zorunda bırakılıyor. İnsanlar geçinme sıkıntısı çekiyor.  Bu yaz Kocaeli’nde Arap turistler olmasaydı, birçok esnaf kepenk indirmek zorunda kalacaktı. Allah kış döneminde esnafımıza yardım etsin. Rakamlar maalesef korkutucu durumda” dedi.

 

 

GEÇ KALINMIŞ SORUNLAR

“Belediye Başkanları artık koltuklarına oturduklarını ifade eden Mustafa Nazlıgül, “Ölüm yolu olarak bilinen Kandıra yolu ile ilgili hala büyük bir belirsizlik var. Karamürsel’de başlatılan battı-çıktı projesine ne oldu. Neden vazgeçildi bilinmiyor. Biz suçlu değil sonuç arıyoruz. MİA projesinin akıbetinin ne olduğu da belli değil. Yaşanan altyapı sorunları nedeniyle sel felaketleri yaşadık. Bu sorunlar ilimizin çözüm noktasında geç kalınmış sorunlardır” şeklinde konuştu.

 

KONUŞABİLEN BİR MECLİS OLMALI

“İzmit’te sorun çözemeyen bir İzmit Meclisi var” diyen Mustafa Nazlıgül, “ İzmit halkı CHP’ye başkanlığı, AK Parti’ye ise muhalefet görevi verdi. CHP uzun yıllardır muhalefette olduğu için iktidarı unuttu. AK Parti’de yıllardır iktidarda olduğu için muhalefet yapmayı unuttu. Lütfen kavgayı gürültülü bırakıp görevlerini yapsınlar. Yoksa vatandaş kırmızı kartını gösterecektir. Diyaloğun olduğu konuşulabilen bir İzmit Meclisi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

“GEREKİYORSA İZMİT İÇİN KAVGA EDERİZ”

Nazlıgül sözlerini, “DJ konusunda bilgimiz yok fakat söylenenlere inanmak zorundayız. Bir taraf DJ’yin suçsuz olduğunu söylüyor, diğer taraf ise haksız olduğunu ifade ediyor. İki taraf içinde kötü bir durum. Büyükşehir ile İzmit keşke festivallerde bir arada çalışabilse. Halka hizmet noktasında bir arada çalışmalarını tavsiye ediyoruz. İzmit’te çözülmeyecek sorun yok. Fatma Hanımın AK Parti gurubuna yapacaklarını meclis öncesinde anlatabilir. Bu kavganın bir an önce bitirilmelidir. Gerekiyorsa İzmit için bizde kavga ederiz ama burada kavga İzmit değil. Araç alma konusunda büyük araçlarda satın almak daha iyi, kiralık araçlarda ise sayıyı düşürmek gerekiyor. 190 kiralık araç var, 190 araçta kiralamak istiyormuş” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1225 TL 6.0981 TL
Euro
EURO
6.6140 TL 6.5876 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA